LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Jei turi tvirtą namą, nesvarbu, kokie orai. Savanorių kuratorių susitikimas

Jei turi namą, nesvarbu, kokie orai!

 

Tokiu sakiniu pradėjom savanorius priimančių organizacijų kuratorių susitikimą balandžio 13-ąją (jau antrą šiais metais!). Labai džiugu, kad pavyksta išlaikyti susitikimų tęstinumą ir nuoseklumą: temų prasme, klausimų nagrinėjimo gyliu, dalyvių įsitraukimu!

 

Šis susitikimas buvo skirtas ne tik konkrečioms programoms aptarti, bet pačios savanoriškos veiklos esmei suvokti, išsigryninti savanorių lydėjimo organizacijoje struktūrai ir reikalingiems jos tobulinimams. Būtent struktūra (ruošiantis priimti savanoirus, organizacijoje lydint savanaorius ir po savanoriškos veiklos) yra tarsi namo karkasas, o programos – orai. Nuo jų savanoriškos veiklos esmė nekinta!

 

Susitikime dalyvavo 22 kuratoriai (iš Kauno, Kėdainių, Naujosios Akmenės, Šiaulių, Krekenavos), kurie tarpusavy susipažino, dalinosi patirtimi. Lietuvos zoologijos sodo atstovai pasidalino savanorių veiklos apskaitos ir įvertinimo patirtimi. Tai itin aktualu: organizacijos ieško būdų, kaip pamatuoti savanoriškos veiklos naudą organizacijoje. Į susitikimą šį kartą atvyko ir trys savanorės, kurios su kuratoriais iš pirmų lūpų dalinosi savo motyvacija renkantis savanorišką veiklą, jos metu ir tolimesnius planus baigus savanorišką veiklą. Ačiū Ugnei, Aistei ir Linai, kurios buvo atviros: Lina, savanoriaudama Ispanijoje, išmoko kalbą, o metų viduryje ištikus krizei, kai buvo itin sunku suvokti savo reikalingumą, jai padėjo mentorė, kuri kvietė reflektuoti savanorišką veiklą, įsivardinti tai, kas palaiko ir kviečia tobulėti. Ugnė savanorišką veiklą pasirinko išėjusi iš drabo: ji drąsiai žengė į gyvenimo pokyčius atsisakydama saugumo ir pajamas teikiančio darbo, ieškodama naujos veiklos, o per ją ir naujų savo galimybių, dar netarastų pusių. Aistė po mokyklos baigimo pasirinko laisvus metus ir savanorišką veiklą, kuri po 4 mėnesių dalyvavimo „Atrask save“ projekte apdovanojama papildomais 0,25 balo, stojant į aukštąją mokyklą.

 

img_0338.jpeg (regular, 500x375)

Kuratoriai diskutavo apie moksleivių ir vyresnių žmonių savanorystę ir iššūkius, viešinimo galimybes, savanoriškos veiklos sutarties (ne)reikalingumą ir turėjo erdvės gyvai dalintis savo patirtimi ir konkrečiais pavyzdžiais.

 

Susitikimą organizavo "A.C.Patria" Savanorių centro komanda (Indrė, Betina ir Birutė)

Kitas susitikimas planuojamas liepos mėnesį. Jei norite prisijungti, drąsiai kviečiame. Rašykit laišką Betinai buksavanoriu@gmail.com

Organizacijoms, norinčioms priimti vietinius savanorius Kaune, kviečiame užpildyti anketą apie savo poreikius iki gegužės 18d. Informacija dalinsimės su ieškančiais savanoriškos veiklos galimybių Kaune:https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdCNL2q9VXzfz0YneevvM5LM2jh1zCy42V9oCrvJMoYR87POg/viewform

 

Savanorių mentorė BIRUTĖ DAUGĖLIENĖ