LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Jau daugiau nei 2 mėnesiai: kas vyksta?

 

 

Nuo sausio mėnesio pradžioje vykusių informacinių susitikimų apie savanorystę Kauno „Vyturio“ gimnazijoje tęsiasi graži iniciatyva: „A.C.Patria“ savanorių centras kartu su šia mokykla įgyvendina projektą „3D”. Jau daugiau nei du mėnesiai mokinių savanorystės patirties skirtingose organizacijose atneša vaisių!! Šį kartą noriu pasidalinti kas dvi savaites vykstančių susitikimų su savanoriais įspūdžiais, patirtimis ir turiniu.

 

 

2016-03-15 Kas vyksta organizacijose?

I savanorių grupės susitikimas. Susirinkę su Kauno „Vyturio” gimnazijos savanorių grupele susipažinom ir prisistatėm vieni kitiems. Mokiniai jau dalinosi pirmaisiais apsilankymų organzacijose įspūdžiais. Organizacijos įvairios: „Atžalyno” vaikų globos namai, VDC Palemone ir senamiestyje („Užuovėja”), „Maisto bankas”, „Menų kambarys”, Kauno valstybinė filharmonija. Vėliau žaidėm žaidimą, kuriame ypatingai svarbi buvo neverbalinė komunikacija, o aptariant išryškėjo, kokia svarbi yra pagalba vieni kitiems, komunikacija, komanda ir tie žmonės, kuriems savanoris padeda. Vėliau pristatytos savanorystės sutartys ir tėvų sutikimai. Šiuo metu veiklose dalyvauja apie 30 mokinių! Vertingi susitikimų aptarimai su direktorės pavaduotoja Jurga Burneikiene, atnešantys naujų idėjų, veiklos vizijos ir prasmės džiaugsmą!

 

dscn4653.jpg (regular, 375x500)

 

2016-03-29 Koks yra tobulas savanoris?

II savanorių grupės susitikimas. Susitikimas prasidėjo „pralaužiant ledus“, paskui savanoriai suskirstyti komandomis pagal organizacijas, kuriose savanoriauja. Savanoriai darė plakatus (rašė, piešė), koks yra tobulas savanoris, kokių savybių reikia tokiam žmogui ir pan. Ši veikla suteikė galimybę savanoriams patiems išryškinti ir suvokti organizacijų specifiškumą, skirtingumą, dar kartą pasvarstyti savo pasirinkimą ir įvertinti, ar tikrai pasirinkta savanorystės vieta yra vienintelė, o gal save matyčiau dar ir kitur.

 

  • „Maisto bankas”. Reikia ištvermės, geros nuotaikos, nes darbas kartais būna monotoniškas.
  • „Atžalyno” vaikų globos namai. Reikia meilės ir rūpesčio, nes savanoriaujama individualiai: vienam savanoriui priskiriamas vienas konkretus vaikas, su kuriuo ir bendraujama.
  • Kauno valstybinė filharmonija. Reikia greičio, reakcijos kabinant striukes, paltus, bendraujant su lankytojais.
  • „Menų kambarys”. Svarbu būti meniškam, turėti idėjų.
  • Vaikų dienos centrai Palemone ir „Užuovėja”. Mylėti vaikus.

 

Savanoriai patys įvardija reikšmingus dalykus, reflektuoja, taip išryškėja skirtingo pobūdžio veiklos organizacijose ir tai, ko išmokstama jose.

 

dscn4654.jpg (regular, 500x375)

 

 

2016-04-12 Kas man iš to?

III susitikimas su savanorių grupe. Jaunuoliai dalinosi savanorystės patirtimi iš vaikų dienos centrų, „Atžalyno” vaikų globos namų, „Maisto banko”. Trys nauji jaunuoliai domėjosi kaniterapijos užsiėmimais „Miegančiuose drambliuose”, taip pat veikla Kauno valstybinėje filharmonijoje. Šis susitikimas skirtas mokytis reflektuoti, ugdyti gebėjimą apmąstyti ir fiksuoti savo patirtį. Jaunuoiams užduoti klausimai: kaip sekasi, kokioje situacijoje yra buvę ir ką iš to išmoko, ką suprato. Vėliau kiekvienas individualiai darė koliažą apie tai ir prostate kitiems. Džiugu, nes tai prakalbina savanorius, nors ne visi drįsta kalbėti būdami kitose aplinkose. Savanorė Milita iš „Atžalyno“ vaikų globos namų dalinosi istorija apie tai, kad susipyko su globojamu vaiku, kuris nenorėjo ruošti namų darbų ir ji jautėsi sutrikusi, pasimetusi, nežinojo, ką daryti, o galiausiai rado išeitį, sugalvojo, kaip susitarti. Savanorė Kantvilė dalinasi patirtimi, kad jaučiasi reikalinga savanoriaudama. „Maisto banko” savanoriai pasakojo apie rutininį darbą pilstant kavą į kibirėlius, specifinį sūrio kvapą atidarius dėžes. Viena jaunuolė „Maisto banke” jau gavo ir administracinių darbų. Savanoriai, atpažindami situacijas, mokosi derybų meno, motyvacijos skatinimo subtilybių. Dabar yra raginami kaskart po savanorystės atsakyti į klausimus, fiksuoti ir mokytis stebėti savo pokyčius, vidinį augimą.

 

dscn4655.jpg (regular, 375x500)dscn4658.jpg (regular, 500x375)

 

 

2016-04-26 Savanorio kalniukai.

IV susitikimas su savanorių grupe. Su mokiniais aptartos jų savanorystės patirtys. „Atžalyno” vaikų globos namų savanorės dalinosi konkrečiomis istorijomis apie tai, kaip vaikai ilgisi savo tėvų, kiek turi vilties laukdami gyvenimo pokyčių. Savanorių tėvai palaiko ir padeda užsiimti savanoriška veikla, nors ne visi iš pradžių itin palankiai žiūrėjo į tokią pasirinktą savanorystės vietą. Susitikime vėl dalyvauja Vaikų dienos centrų, „Maisto banko”, Kauno valstybinės filharmonijos savanoriai. Kuo toliau, tuo labiau norisi, kad praktinė savanorystės patirtis įgytų ir kitą lygmenį, kad savanoris per situacijas, į kurias pakliūna, geriau save pažintų, suprastų, kas vyksta. Pristyti savanorio kalniukai, viena savanorė pripažino, kad tikrai jau buvo ir apatija užklupusi, ir klausimai, kam pasirinkau tai, kam man to reikia ir pan. Du moksleiviai rengia projekto „3D” internetinį puslapį mokykloje, mokyklos vietinė savanorė žurnalsitė dalyvavo susitikime, fiksavo aptarimo detales, ketina parengti straipsnį į mokyklos puslapį.

 

 

dscn4660.jpg (regular, 500x375)

 

Su pavaduotoja Jurga aptarėme savanorystės pabaigos ir pristatymo mokyklos bendruomenei modelį. Laikas bėga greitai, todėl jau po mėnesio, birželio 2d., kai mokykloje bus savivaldos diena, savanoriai turės galimybę pristayti savo patirtis mokyklos bendruomenei!!! LAUKIAME!

 

Birutė TARASKEVIČIŪTĖ, „A.C.Patria“ Savanorių centro savanorių mentorė