LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Jau 25 metus su jaunimu!

logas25.jpg (regular, 500x164)

 

VšĮ „Actio Catholica Patria“ – viena pirmųjų jaunimo veiklos organizacijų Lietuvoje, aktyviai veikianti nuo 1991 metų ir teikianti jauniems žmonėms socialines bei kultūrines paslaugas. Šiemet orgaizacija švenčia 25 metų gimtadienį, besidalindama šūkiu "Jau 25 metus su jaunimu!". 

 

A.C. Patria pradėjo veikti 1988–1989 metais, kai Kauno medicinos instituto studentų iniciatyvinė grupė ėmė gaivinti tarpukario Lietuvoje veikusios studentų medikų organizacijos „Patria" veiklą. Iniciatyvūs studentai norėjo pasiruošti gydytojo darbui, grįstam krikščioniškomis ir humanistinėmis nuostatomis. Jaunuoliai nenorėjo apsiriboti vien teorinėmis žiniomis, todėl ėmėsi praktinės veiklos, t.y. pradėjo rūpintis senais vienišais žmonėmis – lankyti juos namuose, vežti karštus pietus bei aprūpinti juos labdara gaunamais medikamentais. Pamažu vis daugiau aktyvių jaunų žmonių ne tik iš Medicinos instituto, bet ir iš mokyklų, o vėliau ir katalikiškų grupelių, įsitraukė į vykdomą veiklą. Iniciatyvą palaikė vietos ir užsienio rėmėjai, užsimezgė pirmieji kontaktai su jaunimo pastoracijos tarnybomis iš Dresden-Maisen ir Kelno vyskupijų Vokietijoje. 1991 metais balandžio 16 dieną Teisingumo ministerijoje buvo oficialiai įregistruota jaunimo organizacija „Actio Catholica Patria“. Organizacijos kūrimosi ir gyvavimo istoriją plačiau galite paskaityti čia!

 

Nuo organizacijos įkūrimo išsigrynino pagrindinės veiklos kryptis – darbas su jaunais žmonėmis. Pagrindinis organizacijos tikslas yra „savarankiškam gyvenimui pasiruošęs jaunas žmogus“, o savarankiškumą mes suprantame kaip būseną, kai žmogus sugeba pasirūpinti savimi bei jo aplinkoje esančiais žmonėmis ir yra laimingas kaip individas bei bendruomenės narys.Organizacija darbui su skirtingomis jaunimo grupėmis taiko vis kitas darbo formas, taip pateisindama įvairaus amžiaus bei socialinių grupių poreikius.

 

Organizacija veikia šiomis pagrindinėmis kryptimis:

Savanorių centras – vietinė, nacionalinė bei tarptautinė savanorystė

Atviras jaunimo centras "Vartai" – pirmasis Lietuvoje atviras jaunimo centras, švenčiantis dešimties metų gimtadienį ir siūlantis saugų laisvalaikio užimtumą bei socialines paslaugas jauniems žmonėms 

Savarankiškumo ugdymo centras "Kitaip" – darbas su valstybės goboje augusiais (augančiais) jaunuoliais

Patrios metodinis centras – mokymai, konsultacijos, seminarai darbo su jaunimu temomis


Šventiniai jubiliejiniai renginiai:

 

2016 rugsėjo 22 d. vyko konferencija „Savarankiškam gyvenimui pasiruošęs jaunas žmogus“.

Pranešimais dalinosi:

- Ramunė Jurkuvienė (Socialinių mokslų daktarė, dėstytoja) - „Savarankiškas jaunas žmogus išlikimo vertybių visuomenėje“
- Lies Gualthérie van Weezel (Socialinio darbo ekspertė, supervizorė iš Nyderlandų) – „Helping to become a person“;
- Kristina Mačiulytė (VšĮ „Actio Catholica Patria”) – „Atviro jaunimo centro svarba jauno žmogaus gyvenime“;
- Almanė Pakrijauskaitė (VšĮ „Actio Catholica Patria“, Savanorių centras) – „Savanorystė šių dienų akimis: nauda ir ateitis”
- Inga Rusinaitė-Vaitkuvienė (VšĮ „Actio Catholica Patria“, Savarankiškumo ugdymo centras „Kitaip”) – „Jaunuolių, augusių globoje, savarankiškumo ugdymas lydimajame būste”.

1.jpg (regular, 500x333)2.jpg (regular, 500x333)3.jpg (regular, 500x333)4.jpg (regular, 500x333)5.jpg (regular, 500x333)6.jpg (regular, 500x333)

 

 

Rugsėjo 23 d. (penktadienis). Atviram jaunimo centrui „Vartai“ – 10 metų! „Vartadienis – Vartų gimtadienis”

Atvirasis jaunimo centras "vartai" - pirmasis atviras jaunimo centras Lietuvoje šventė savo gimtadienį kartu su esamais ir buvusia jaunuoliais, darbuotojais, partneriais ir draugais!

v1.jpg (regular, 500x333)v2.jpg (regular, 500x333)v3.jpg (regular, 500x333)

 

Rugsėjo 24 d. (šeštadienis). Šventinė jubiliejaus uždarymo diena. 

Po šventųjų mišių, kurias laikė A.C.Patria bičiulis vyskupas Kęstutis Kėvalas. Buvę Patrios įkūrėjai, vadovai ir aktyvistai pasidalijo istorijomis gyvai:

Apie AC Patria istorijos pradžią iš pirmų lūpų:

Arūnas Kučikas – perėmė vairą po Gintaro Grachausko, padėjo pagrindą tam, kad Patria būtų. Pirmasis oficialus Patrios vadovas, kūręs ir lydėjęs organizaciją iki 2000 metų.

Neringa Kurapkaitienė – ji buvo subūrusi stiprią savanorių komandą ir juos puikiai ugdė ir palydėjo. Tikrai žavėjausi jos gebėjimu labai jaunuose ir nepatyrusiuose žmonėse pamatyti potencialą, suburti juos ir su didele meile ir kantrybe lydėti, palaikyti, paskatinti, padrąsinti profesionaliai įgyvendinti Patrios programas ir su minimaliais resursais užtikrinti Patrios veiklų tęstinumą. Ir dar viena mintis - man atrodo, kad Neringa Patrioje davė startą ir užsuko EVS projektus. Su dideliu užsidegimu ir asmeniniu įsitraukimu priėmė pirmus atvykusius savanorius, rūpestingai ruošė išvykstančius. Ar tik ne Rita Škriadaitė buvo pirma Patrios išsiųsta EVS savanorė? (taip apie Neringą sakė Bernadeta)

Bernadeta Lažauniniatė - pakeitė organizacijos struktūrą iš jaunimo organizacijos į su jaunimu dirbančią organizaciją ir taip AC Patria pradėjo teikti aiškias socialines paslaugas. Jai vadovaujant pradėta dirbti su globos namais, pradėtas kurti atviras jaunimo centras ir parašytas pirmas struktūrinis projektas. Organizacija labai suprofesionalėjo (taip Bernadetą apibūdino Rita)

Rita Škriadaitė Vrubliauskė  – stipriai ištobulintas darbas su komanda, bendradarbiavimo ir bendravimo įgūdžiai – nebuvo anei temos nuo kurios gali pabėgti. Komanda labai suprofesionalėjo, atsirado darbo standartas ir sustiprėjo metodiškumas. 
Rita kaip vadovė pasižymėjo kaip stipriai atstovaujanti vertybes, “realybę” ir darbo metodus tiek kasdienybėj, tiek visose institucijose. Blusturgiai būtų neatsiejama dalis kaip ir įmantrių taupymo būdų taikymas, įvairios bendruomeniškumo iniciatyvos ir estetika. Išsiplėtė tarptautinės savanorystės mąstai.

 

Po pasivaikščiojimo po istorines Patriai vietas, visi buvę patriečiai buvo pakviesti į baigiamąjį vakarą, kur dalinosi prisiminimais, istorijomis, klausėsi vieni kitų, sveikino ir džiaugėsi susitikimu. O taip pat klausėsi jautriosios Eglės Sirvidytės. 

s1.jpg (regular, 500x333)s2.jpg (regular, 500x333)s3.jpg (regular, 500x333)s4.jpg (regular, 500x333)s5.jpg (regular, 500x333)s6.jpg (regular, 500x333)s7.jpg (regular, 500x281)s8.jpg (regular, 500x333)