LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Įvairovė, staigmenos, meduolių kvapas – AJC Vartų savaitgalis Rumšiškėse

Dar prieš išsibėgiojant atostogoms, neriant į nutrūktgalviškas dovanų paieškas bei sočių stalų pas giminaičius maratoną, AJC Vartai jau antrus metus kviečia jaunuolius į savaitgalį, kurio tikslas – visiems bendromis pastangomis ir prisidėjimu susikurti erdvę jaukiai smagiai pabūti vieniems su kitais, pasidžiaugti nuostabia žiemiška gamta bei trumpam stabtelėjus apžvelgti, kokie buvo praėję metai ir kokie norėtume, kad būtų kiti, ateinantys. Ši stovykla tapo dar viena proga įsitikinti, kad visa, kas gražiausia, susideda iš nuoširdžių smulkmenų bei nuoširdaus kiekvieno indėlio (kad ir nedidelio).

_mg_4458.jpg (regular, 500x431) foto.jpg (regular, 500x375)

 

Keturiolika (14-18m.) jaunuolių ir trijų AJC darbuotojų pasiruošimą stovyklai pradėjo dar gerokai prieš jai prasidedant. Likus daugiau nei savaitei socialinio tinklo Facebook Kalėdinė grupė kaito nuo intensyvaus žinučių antplūdžio, kur jaunuoliai dalinosi atsakomybėmis, kūrė vakaro muzikinę programą, planavo maistą bei skanėstus. Darbuotojai tuo tarpu rengė asmenines staigmenėles kiekvienam, rūpinosi (galbūt kiek nuobodžiais, bet svarbiais) techniniais aspektais bei visokia pagalba, reikalinga procese, o dvi vyresnės merginos, ilgametės AJC Vartų lankytojos pasiryžusios šiam savaitgaliui išmėginti kiek kitą vaidmenį ir prisiimti daugiau atsakomybių, – kūrė orientacinį, galvojo žaidimus, o jau stovyklos metu savo būdais drąsino jaunesnius jaunuolius ir prireikus priminė susitarimus – mokėsi būti ten pat, bet jau kiek kitaip.

Šventinę nuotaiką kūrėme skirdami dėmesį vieni kitiems, - nustebindami mažomis staigmenomis (slaptų draugų žaidimas), savo kūrybiniais gebėjimais, rašteliais (aut. past. pastebima, kad raudona kojinė, pilna raštelių nuo kitų dalyvių, nors ir viena, ne ant kojos ir sintetinė, bet šildo nepaprastai stipriai). Šalia tradiciniu tampančio žieminio žygio – pasivaikščiojimo snieguotame miške pamariu, šįkart dar turėjome progą ir išbandyti save Rumšiškių  muziejaus rengiamoje edukacinėje programoje - meduolių kepime ir dekoravime. Ši puiki, kvapni labai Kalėdiška veikla tapo gražia įžanga į kitą svarbią dalį – metų apžvalgą – lengvai ir paprastai – kokie buvo, kokių norėčiau bei padėką vienas kitam simboliškai laužiant kvapnią naminę duoną. O po to – muzikinis vakaras, šėlsmas ir visiškai nenoras miegoti.

 fotot3.jpg (regular, 500x375) foto6.jpg (regular, 500x375)

Ypatingai džiugu, kad šioje stovykloje sutilpo ir vietą rado visi: pomėgiais, gyvenimo būdu, temperamentu, patirtimis, lankymosi Vartuose trukme skirtingi jaunuoliai. Tad, panašu, jog ir kitąmet kartoti tai verta.

 

[Iš „Kalėdinė“ grupės socialiniame tinkle Facebook archyvo]

J: - Nepadėkojau vakar, labai ačiū už laiškelius ir puikią stovyklą:)

L: - Šeip norisi atgal

M: - Visiems čia matau norisi atgal taaaai reikia tik mūsų visų pastangų, ir gal išeis kur nos be kalėdų dar išvažiuoti

 

foto2.jpg (regular, 375x500)

Šiltų, jaukių, tikrumo pilnų švenčių linki AJC “Vartai”!

 

 

Atviro jaunimo centro „Vartai“ veikla yra dalinai finansuojama Jaunimo reikalų departamento prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis.

jrd-logo.jpg (regular, 500x241)