LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Įspūdžiai iš vietinių savanorių mokymų

     Prieš porą savaičių naujai susirinkusi savanoryste besidominčių jaunų žmonių grupė dalyvavo mokymuose. Jų metu pažindinosi ir rinkosi organizacijas, kuriose pradės savanoriauti. Savanorė Birutė dalinasi savo įspūdžiais iš mokymų.

 

    "Šių mokymų tikslas buvo naujai susiformavusios savanorių grupės susipažinimas ir kūrybiškai bei bendraujant atrasti sau tinkančias savanoriavimo vietas.  Jaukiai leido pasijusti vaizdinga ir senove dvelkianti vieta- Rumšiškės.

      Į Rumšiškes atvykome vakare, taigi, įsikūrėme jaukiame namelyje ir pavakarieniavę kartu leidomės į susipažinimo žaidimus. Viena iš sudėtingesnių užduočių buvo būti kito angelu sargu“. Burtų keliu ištrauktą žmogų turėjome nustebinti. Taigi, pasitelkdami kūrybą atlikome užduotį.

     Antroji diena buvo labiau orientuota į individualų darbą. Kūrybiškumui  ribų nebuvo: klijuodami iš žurnalų iškarpas ir piešdami bandėme papasakoti apie save ir įsivaizduoti savanoriavimo sritį. Aprašėme savo asmenines savybes ir pavaizdavome mus supančią aplinką, kurioje mes gyvename ir tai siejome su savanoriavimo vieta, kurioje save geriausiai įsivaizduotume. Vakare buvo „savanorystės būdelės“, kurioje kiekvienas savanoris Almanės arba Ingridos galėjo klausti visko kas jam rūpi ir aptarti veiklas, kurios jam tiktų. Daugeliui šis pokalbis pagelbėjo apsispręsti dėl savanoriavomo vietos arba bent jau krypties.

     Trečioji diena buvo skirta daugiau komandiniam darbui. Turėjome įvertinti savo galimybes, komandoje atlikti užduotį. Net patys nustebome kaip per dvi dienas susigyvenome ir atlikome tokias užduotis, kurias atlikti tokiu rezultatu atrodė neįmanoma.

     Šie mokymai pakeitė mano požiūrį į daugelį dalykų . Niekada nemaniau, kad svetimi žmonės per dvi dienas gali tapti tokie artimi, nuoširdūs. Buvome nusiteikę pozityviai ir optimistiškai net atmosferoje tvyrojo ši vidinė šiluma. Labai tinkami yra šie  Konfucijaus žodžiai  „Jeigu siela šviesi, gražus ir žmogus. Jei žmogus gražus, tai ir namai jaukūs Jei jaukūs namai, tai ir tauta laiminga. Jei laiminga tauta, bus taikus pasaulis.“

 

10559743_10204080328100807_1757451784384815430_n.jpg (regular, 500x375)