LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Ir tornadai nori pasiekti viršūnę

Ne vienas jaunuolis įsiveržia į būstą su savo energija, emocijomis ir įsitikinimais... Svajonėmis ar viltimis apeiti susitarimus ar taisykles. Įvesti savą tvarką, idėjas. Vieni jų kaip vėjelio gūsis pro duris įlekia apskrenda ir išlekia... Kiti įsiveržia kaip tornadai su energija. Išvarto viską ir išlekia su pykčiu ir nepasitenkinimu. Treti įsiveržę kaip tornadai, kelia bangas ir cunamius, tačiau po kurio laiko išmoksta pažaboti savo emocijas ir energiją, pradeda ją naudoti ateities siekiams.

 

Kiekvieną kartą atrodo reikia kovoti, kad jaunuoliai lankytų mokyklą, kad ieškotų darbo, užsiimtų kažkokia prasminga veikla ne vien gatvių „šlifavimu“ ir „tūsais“.  Neneigiu ir tikrai suprantu, kad norisi bei reikia ir to. Tačiau dažnai tenka susidurti, kad draugai tampa patys svarbiausi ir jų įtakoje jaunuoliai paskęsta... Nebeatsikelia ar vėluoja į mokyklą, darbą, svarbius susitikimus, nenuneša dokumentų, sugalvoja milijoną vieną priežastį, kodėl nepavyko to padaryti ar kas sutrukdė. Bet ateina laikas, kada tie viesulai užauga – pradeda mąstyti apie savo ateitį. Vieni tai daro dvi dienas prieš egzaminus, treti porą savaičių, laimingieji apie tai mąsto ir veiksmų imasi prieš mėnesį ar du. Gera girdėti, kada jaunuolis ateina ir sako tau „gal galite padėti pasiruošti lietuvių kalbėjimui?“ „Man reikia matematikos korepetitoriaus?“ „Gal galite pamokyti spręsti lygtis ar pakalbėti su manimi angliškai?“ Jaunuoliai žino ir jaučiasi saugūs paprašyti pagalbos.

 

Kartais užplūsta jausmas, kad nieko negali padaryti ir su jaunuoliu esi pastrigęs vietoje ir kaip vėjo gūsis – sukiesi sukiesi ratu, bet į save trauki tik šiukšles ir visokias nesąmones... kad jaunuoliai tik slysta ir slysta, nesimoko iš savo klaidų. Tad begalo gera, kai tie neseniai atūžę tornadai į būstą, pamažu pradeda veržis į savo svajonių viršūnes. Šiandien galime pasidžiaugti, kad turime keturis dvyliktokus, kurių lietuvių, anglų ar rusų įskaitos pasiekimai svyruoja nuo 7 iki 10. Mums nesvarbu, kuo jie nori būti: fotografais, architektais, virėjais ar mechanikais. Drauge apsvarstysim galimybes, paieškosim mokyklų, ką reiktų dar patobulinti ir kur pasistengti. Suteikiam galimybę pabandyti savo specialybę – 160 val. padirbėti srityje, kuri atrodo patraukli. 15 jaunuolių išbandė save fotografijos, elektrokrautuvininko, vaistininko, automechaniko, renginių organizatoriaus, gyvūnų priežiūros, virėjo ir kitose srityse. Smagu, kad galime pasidžiaugrti, jog 6 jų liko dirbti tose įmonėse, kuriose atliko praktiką, o dar 2 po praktikos pradėjo ieškotis darbo ir jau dirba ilgiau nei pusmetis.

 

Dažnai susiduriame su iššūkiais ir sunkumais. Tikrai aplanko momentai, kada jautiesi bejėgis ir nematai išeities. Tačiau visada atsiranda vienas ar kitas šviesulėlis, kuris tas tamsumas prasklaido. Tad kartu su jaunuoliais mokomės laukti ir tikėti rezultatais. Mokome nukreipti energiją asmeninių siekių viršūnės link.