LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Interviu su savanore Simona - savanorystės patirtis

Jaunimo garantijų iniciatyvos projekte “Atrask save” daug jaunuolių pasirenka išbandyti savanorystę. Savanorį šiame kelyje lydi savanorystės mentorius, tačiau pirmąjį žingsnį projekte jaunuolis žengia lydimas jaunimo garantijų iniciatyvos koordinatoriaus, kuris supažindina su visomis projekto galimybėmis, užmezga pirmąjį kontaktą bei išsiaiškina jaunuolio poreikius. Siekdama lydėti projekte „Atrask save“ dalyvaujančią jaunuolę Simoną susitinku su ja pasikalbėti apie savanorystės metu patiriamus džiaugsmus ir sunkumus, aptarti tolimesnius planus, paplepėti įvairiomis jai rūpimomis temomis.

Štai keletas interviu klausimų tipu išskirtų Simonos, savanoriaujančios „Menų kambaryje“,  pasidalinimų:

 

  • Kaip sužinojai apie projektą “Atrask save”?

Kadangi jau studijuojant, vėliau ir dirbant teko savanoriauti “Menų kambaryje”, tad išgirsti apie projektą “Atrask save” pavyko per savanorius, kurie savanoriavo “Menų kamabaryje“.

  • Kodėl pasirinkai būtent savanorystę?

Savanorystę  pasirinkti paskatino tai, kad įžvelgiau galimybę išbandyti įvairių veiklų bei pamatyti, kurioje veikloje esu stipri, o kurioje ne taip labai. Dirbdamas darbą tu jau gauni aiškias užduotis surašytas darbo sutartyje, o aš savo savanorystės metu galiu atlikti daug įvairių ir be galo įdomių užduočių.

  • Ką tenka veikti savanorystės metu?

Savanorystės metu galėčiau savo veiklą padalinti į dvi kategorijas: administracinė pusė, kurioje tenka viešinti informaciją apie renginius, dirbti su “Menų kamabrio” internetinės informacijos atnaujinimu, nuotraukų darymu, renginių “sustygavimu” ir meniškoji pusė, kurioje, pavyzdžiui, piešiu chna tatuiruotes.

  • Ko naujo teko išmokti savanoriaujant?

Savanoriaujant išmokau naudotis facebook viešinimo galimybėmis (pavyzdžiui, įvykių kūrimu), taip pat ieškoti kitų viešinimo šaltinių, išmokau piešti chna tatuiruotes, kurios šiuo metu jaunimo tarpe yra itin populiarios.

  • Ką dar norėtum išmokti / sužinoti savanoriaujant?

Savanoriaujant dar norėčiau išmokti pravesti užsiėmimus, labiau pasigilinti į reklamavimo subtilybes, pavyzdžiui techniškai kurti reklaminius lankstinukus.

  • Kas tau JGI koordinatorė? Kaip ją matai savo akimis?

Man jaunimo garantijų iniciatyvos koordinatorė pirmiausia palaikymas. Labai “faina” kai vis pasiteirauja kaip man sekasi savanoriauti, toks jausmas, kad savanorystės kelyje nesi paliktas vienas, pavyzdžiui, su “Menų kambariu” buvau išvykusi į dienos stovyklą, tai gavau sms su pasiteiravimu, kaip man sekasi, kokie įspūdžiai. Smagu, kad visais iškilusiais klausimais galiu kreiptis ir į savanorystės mentorę, ir į jaunimo garantijų iniciatyvos koordinatorę, kuri visad mane priima šiltam ir jaukiam pokalbiui prie arbatos puodelio.

  • Ką, tavo nuomone, suteikia šis projektas?

Šis projektas leidžia išbandyti save įvairiuose, naujuose dalykuose, pamatyti savo stipriąsias ir silpnąsias puses, nes žinant jas yra daug paprasčiau išsigryninti darbo vietos noro ir galimybės santykį.

Projektą „Atrask save“ įgyvendina Lietuvos darbo birža, bendradarbiaudama su Jaunimo reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų ir Jaunimo užimtumo iniciatyvos lėšų.

 

Jeigu nori savanoriauti ir dalyvauti projekte susisiek su JGI projekto „Atrask save“ koordinatorėmis:

el. paštu: jgi.patria@gmail.com;

tel. nr. +370 631 43 310 - Lina; +370 655 80 534 - Giedrė;

daugiau informacijos: www.patria.lt; www.jrd.lt; www.ldb.lt; www.esf.lt.