LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Gyvenimą keičianti patirtis

18595516_1326566154118343_738569788754079329_o.jpg (regular, 500x281)

Sveiki, esu Laura. Vasario mėnesį grįžau iš gyvenimą keičiančios patirties – EST (Europos Savanorių Tarnybos) savanorystės Bulgarijoje, Varnos mieste, prie Juodosios jūros. Tai buvo metai, kupini atradimų, džiaugsmų ir vargų, juoko ir stiprių emocijų, tolerancijos ir pakantumo. Tai buvo metai, kurie davė labai daug.

Europos savanorių tarnybą atlikau organizacijoje „For you“, kuri užsiima Erasmus + projektų rašymu, savanorystės, stažuočių kuravimu Varnos mieste ir savanorių siuntimu į užsienį. Taip pat „For you“ organizuoja įvairius renginukus, iniciatyvas jaunimui, rengia užsiėmimus neįgaliesiems ir prisideda prie įvairių kitų iniciatyvų. Praėjusiais metais Varna buvo Europos jaunimo sostinė, tad turėjome daug vietinių ir tarptautinių iniciatyvų, prie kurių organizavimo taip pat prisidėjome.

         Mano misija organizacijoje buvo jos veiklos viešinimas. Administravau socialinius tinklus, kūriau jų turinį, maketavau įvairią reklaminę medžiagą, kūriau naujienlaiškius, rašiau straipsnius. Taip pat prisidėjau prie renginių jaunimui organizavimo, jų viešinimo, dalyvavau užsiėmimuose su neįgaliaisiais, asistavau jaunimo mainuose, dalyvavau prezentacijose apie EVS ir Erasmus+ programą universitetuose, mokyklose, renginių metu, dalyvavau ir keliuose mokymuose, susijusiuose su nevyriausybine veikla, seminaruose. Daug naujų pažinčių ir naudos davė „on-arrival“ ir „mid-term“ mokymai Bulgarijos sostinėje Sofijoje, kurių metu nagrinėjom, kaip kontroliuoti konfliktines situacijas, išlikti tolerantiškais, ištverti kultūrinį šoką, komandinio darbo subtilybių ir kt.

laurachocolate.jpg (regular, 500x375)

         Aktyviai įsiliejau ir į vietos bendruomenės gyvenimą: su vietiniais bulgarais valėme seną mišką, sodinome naują, šokome tradicinius šokius, dalyvavom piknikuose ir t.t.. Su tarptautiniais savanoriais šventėme šventes, keliavom, rengėm užsiėmimus, darbavomės ir mokėmės, dalinomės patirtimi. Per šiuos metus būta daug nuotykių ir nepamirštamų įvykių. Labiausiai įsiminė ekskursijos dviračiais į žuvų festivalį ar pažiūrėti seno apleisto švyturio +35 laipsnių karštyje. Taip pat buriavimo kursai Juodojoje jūroje ir džiaugsmas, pamačius delfinus, bežaidžainčius greta mūsų jachtos..:) Ilga kelionė į Stambulą, susispaudus automobilyje su 4 tautybių keleiviais, išvyka į Kiprą pas kambariokės mamą, ar kopimas į kalną, pažiūrėti seno sovietinio paminklo jaukiame kalnų miestelyje, aplankant ten gyvenančius savanorius. Kaip ir visa kita, ko čia nesutalpinsiu.

varnaimg_20170921_184356.jpg (regular, 375x500)

         Ko išmokau per šiuos metus? Visų pirma tai susidurti su savo baimėmis ir jas įveikti, priimti savo emocijas, suprasti, kad niekas nevyksta veltui ir kartais tiesiog reikia priimti situacijas tokias, kokios jos yra, mąstyti globaliau, taip pat patobulinau anglų ir bulgarų kalbos žinias, praplėčiau keliavimo būdų akiratį ir įgyjau naujos profesinės patirties bei patirties NVO, socialinių iniciatyvų srityje.

        Tačiau vis dėlto didžiausias turtas, kurį gavau per šią EST kelionę, tai Žmonės. Įdomūs, keisti, kitokie, draugiški, padedantys, su savom istorijom, savom patirtim ir išgyvenimais. Kiekvienas jų man yra gyvoji knyga. Tai man buvo dar kartą įrodymas, kad bendravimas ir ryšys yra vienas svarbiausių dalykų gyvenime. Linkiu visiems jauniems žmonėms nebijoti leistis į šią EST kelionę, tobulėti ir patirti daug emocijų. Tarptautinė savanorystė – tikrai įdomi ir naudinga patirtis, kurią verta išbandyti.

 

Nori savanoriauti? Rašyk Indrei est.patria@gmail.com

 

varnaimg_20170927_123151.jpg (regular, 500x375)