LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Grupinės veiklos. "Aš – būsimas super darbuotojas"

 

“Žodžiais tikėkite tik tada, kaip juos atitinka darbai. – Napoleonas Bonapartas.”

 

Kaip naujoviškai, patraukliai ir išsiskiriančiai pristatyti save potencialiam darbdaviui pasitelkiant cv ir motyvacinį laišką? Tai klausimas, kuris neduoda ramybės daugumai jaunuolių, kurie pradeda savarankišką darbo paiešką.

Sausio 26 dieną pradėjome vykdyti grupinių susitikimų ciklą, skirtą 15 – 29 metų jaunuoliams, kurie nedirba, nesimoko ir nėra registruoti darbo biržoje bei dalyvauja projekte „Atrask save“. Šių susitikimų metu jaunimo garantijų iniciatyvos koordinatorės ves užsiėmimus įvairiomis temomis (savęs pažinimas, cv ir motyvacinio laiško kūrimas ir pan.), kurie orientuojasi į jaunuolių gražinimą į darbo rinką.  Susirinkę jaunuoliai išgrista tiek teorinių patarimų, tiek įgyvendina praktinių užsiėmimų, be to gali dalintis savo patirtimis ieškant darbo, klausti jiems rūpimų klausimų. Grupė nėra uždara, temos vis keičiasi, tad jaunuoliai gali išsirinkti, jų manymu, aktualias temas ir ateiti į susitikimus, kurie yra naudingi būtent jiems.

Internetinėje erdvėje žmogui, kuris ieško darbo, pilna “suflerių”, kurie siūlo jau parašytus gyvenimo aprašymus
(cv) bei motyvacinius laiškus, kurie savo vienodumu jau tapę pabodusiais juos gaunanties darbdaviams. Tokius laiškus siunčiantiems jaunuoliams kilo klausimas – ką daryti, jog tave vis dėlto pakviestų į darbo pokalbį? Tikslui pasiekti svarbu išsikelti (susidaryti) žingsnius:

  1. Esu pasiryžęs dirbti - norint pradėti dirbti, imtis naujos veiklos reikia išsigryninti ar esu pasiruošęs bei pasiryžęs dirbti.
  2. Žinau kokį darbą (kokioje srityje) noriu dirbti - labai svarbu įsivardinti koks darbas mane tenkintų ir kokio pakęsti negalėčiau. Nes išbandydami daugybę mus netenkinančių darbo vietų galime išvis prarasti motyvaciją dirbti.
  3. Mano norimos darbo vietos darbuotojų poreikis - yra labai svarbu peržvelgti kelis darbo paieškų portalus, kuriuose susirastumėte kiek yra jūsų norimos darbo srities darbo skelbimų. Pagal tai galite matyti kiek paklausi (reikiama) jūsų norima sritis.
  4. Peržvelgti „konkurentus“ - Lietuvos darbo biržos portale paspaudę „darbuotojų paieška“ bei pasirinkę savo regioną, šone į „greitąją paiešką“ įvedę, pvz.: statybininkas, galite matyti kiek asmenų ieško statybininko darbo jūsų regione ir kokiu aprašu apie save jie bando sudominti potencialius darbdavius.
  5. Įrodyti, kodėl aš patrauklesnis variantas nei kiti - labai svarbu, jog rašydami cv bei motyvacinį laišką išlaikytumėte jų struktūrą, tačiau ne šabloną.
  6. Cv ir motyvacinio laiško kūrimas - cv pasirašome bendrinį, kuris tinkamas visoms darbo pozicijoms. Motyvacinį laišką orientuojame į tam tikrą realią darbo vietą (darbo skelbimą).
  7. Nusiųsti savo cv ir motyvacinius laiškus į kelias darbo pozicijas - tai suteikia daugiau galimybių ir rinktis, ir įsidarbinti.
  8. Būk atkaklus, bet ne erzinantis - nusiuntęs savo cv ir motyvacinį nepulk už valandos skambinti, rašyti ar gavote mano aplikaciją, ar darbo vieta vis dar laisva, ar galėčiau tikėtis ir pan. Tai neparodo, kad tu atkaklus, o labiau desperatiškas. Darbdavys nori ne verkšlenančių, o savimi pasitikinčių darbuotojų, žinančių savo vertę.

 

Grupiniai užsiėmimai vyksta kiekvieną ketvirtadienį 13 – 15 valandomis Rotušės a. 23 / Jakšto g. 2, Kaunas.

Dėl platesnės informacijos galite susisiekti:

 jgi.patria@gmail.com; 865580534 – Giedrė; 863143310 - Lina.

 

Projektą „Atrask save“ įgyvendina Lietuvos darbo birža, bendradarbiaudama su Jaunimo reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų ir Jaunimo užimtumo iniciatyvos lėšų.

 

Jeigu nori dalyvauti projekte susisiek su JGI projekto „Atrask save“ koordinatorėmis:

el. paštu: jgi.patria@gmail.com;

tel. nr. +370 631 43 310 - Lina; +370 655 80 534 - Giedrė;

daugiau informacijos: www.patria.lt; www.jrd.lt; www.ldb.lt; www.esf.lt.