LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Grožis, energija ir darbas

Kiekvienas, ypač gyvybinės energijos turintis, laimingas žmogus yra gražus.

Pas mus į AJC ateinantys žmonės, kaip ir daug žmonių, kurie čia neateina ir leidžia laiką kitur (įvairiuose užsiėmimuose, gatvėse, namuose, darbuose ir t.t.), turi šiek tiek mažesnį tos gyvybinės energijos (arba motyvacijos) lygį. Kartais mūsų, AJC darbuotojų, klausia, - ką jūs veikiate su motyvacijos (gyvybinės energijos) stokojančiais jaunuoliais? Atsakome, - veikiame svarbius dalykus, - kalbamės, verdame, kalame, žaidžiame kamuoliu, klausiame, klausome, - arba, kitaip tariant, ieškome, jo/ jos gyvybinės energijos, kam konkretus jaunas žmogus vis tik yra motyvuotas. O kai išsiaiškiname, - padedame skatinti ją apčiuopti ir išleisti, - iš pradžių per mažus dalykus (pavyzdžiui, prisidėti prie pyrago kepimo, patikėjus, kad sugebės gerai išplakti kiaušinius pyragui ir nesugadins jo). O vėliau ir kažką kur kas didesnio, tarkim, - pasidalinti idėja ir įgyvendinti ją savarankiškai nuo pradžios iki galo.

11.jpg (regular, 500x281)

Jaunuolis pasakoja, kad nėra energijos eiti į mokyklą, o pamokų metu norisi būti su draugais ir žaisti krepšinį. Blogai? Neskubant vertinti, galima sužinoti kur kas daugiau. Kas būtent jaunuoliui patinka žaidžiant tą krepšinį? Kaip jis save patiria toje draugų kompanijoje? Kas sieja juos, šią kompaniją (kaip susipažino)? Ką šiuo metu klasiokai mokosi? Kaip ten atmosfera? Ką jam/ jai reiškia krepšinis: laisvalaikis, o galbūt ateitį su tuo sieja? O su kuo sieja? Panašūs klausimai padeda prisikasti prie svarbių jaunuoliui dalykų, suteikia progą pačiam mąstyti ir, darbuotojams padedant, žvilgsnį į save iš šalies.

12.jpg (regular, 500x281)

Štai taip mes ieškom tos grožį (tiek vidinį, tiek išorinį) kuriančios gyvybinės energijos, - pasijutus išklausytu ir vertingu, ji po truputį bunda iš letargo miego. Taip, gana iš lėto pirmiausiai galbūt mėgstamai veiklai mūsų centre, o vėliau ir patinkančiam darbui bei asmeniniam gyvenimui.

Projektą „Atrask save“ įgyvendina Lietuvos darbo birža, bendradarbiaudama su Jaunimo reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų ir Jaunimo užimtumo iniciatyvos lėšų.

Nori dalyvauti ir sužinoti daugiau?

Susisiek su JGI projekto „Atrask save“ koordinatorėmis:

El.paštu: jgi.patria@gmail.com

Tel. nr.: +37063143310 - Lina; +37065580534- Giedrė;

Daugiau informacijos: www.jaunimogarantijos.lt www.patria.lt; www.jrd.lt; www.ldb.lt;

13.png (regular, 500x81)