LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Europos savanorių tarnyboje arba "Nedvejodama pažadėčiau kiekvienam, kad ši patirtis paliks neišdildomą pėdsaką Jūsų gyvenime!"

Kaip dabar atsimenu tą 2013 m. rugsėjo 4 d., kai 19:00 su dvejais lagaminais, kuriuose turėjo tilpti 12 mano gyvenimo mėnesių, išlipau galutinėje traukinio "Paris – Nevers" stotyje. Tada įžengiau į naują savo gyvenimo etapą, nepažintą, todėl kupiną vilčių ir baimės dėl savo ateities Europos savanorių tarnyboje kažkur Prancūzijos Never(s) mieste.

Po pirmos darbo dienos verkiau visą savaitgalį, nes niekaip nesupratau tos "nelemtos" prancūzų kalbos, o kita niekas kalbėti ir nesistengė. Tada iš karto ir suvokiau, kad jeigu neišmoksiu suprasti ir kalbėti prancūziškai, taip ir praleisiu visus 12 savo mėnesių "studio" viena. Sakyčiau, tai ir tapo didžiausia motyvacija ryžtis ieškojimams.

1.jpg (regular, 500x375)

Pirmoji savaitė tapo pačia įsimintiniausia, nes ašaras keitė nauji kasdieniniai atradimai: kad "Géant Casino" vis dėlto yra parduotuvė, o ne azartinių lošimų namai miesto centre; kad mandagumas reikalauja pasakyti "Bonjour" ir "Au revoir" autobuso vairuotojui; kad sekmadienį čia nedirba parduotuvės, o pirmadienį – bankai; kad visiškai normalu bučiuotis net pirmą kartą susitikus; kad į susitikimus reikia vėluoti bent 30 minučių, o kartais traukiniai ima ir neatvažiuoja; kad prancūzai visiškai nemėgsta varlių kojų, tačiau vynas čia tikrai nerūgsta statinėse; kad...

Po mėnesio pažinojau beveik visus, tiek jaunus, tiek ir vyresnius, nes Nevers yra tik vienas "Le Pub", kurį žino kiekvienas, mėgstantis panaktinėti Nevers gatvėmis; nes Nevers yra tik viena inžinierių mokykloje, kurioje užsieniečiai mokosi suprasti prancūziškai; nes Nevers žmonės mėgsta atsipalaiduoti šokdami. Taip bešokant tarp įvairių organizacijų ir renginių, tarp ilgų vakarojimų su draugais "Le Pub" arba prie prancūziškų pietų stalo prabėgo visi metai, ir jei ir bandyčiau visus įspūdžius surašyti į vieną lapą, niekaip to nepajėgčiau.

Per šiuos metus išmokau vertinti vienatvę bei artimą draugystę ir šeimą; išmokau labiau pasitikėti savimi, arba to vadinamojo "Vakarietiško laisvumo"; išmokau mokytis iš klaidų ir spirtis į priekį, kai atrodo jau trečią kartą peržengi savo limitus; išmokau vertinti gerus "pasiūlymus", arba tiesiog griebti akimirkas; o svarbiausia, išmokau pažinti save, nes visiškai natūralu keistis ir keisti kitus.

Europos savanorių tarnybos patirtis yra unikali ir nepakartojama, todėl negaliu kiekvienam pažadėti, kad Facebook draugų ir "kompromituojančių" nuotraukų skaičius padvigubės, kad bus vienas juokas nuskristi iš Paryiaus pas draugus į Amsterdamą, kad įmanoma tapti dvikalbiu ir suprasti visas prancūzų kalbos subtilybes. Tačiau nedvejodama pažadėčiau kiekvienam, kad ši patirtis paliks neišdildomą pėdsaką Jūsų gyvenime. 

 

Jovita Uždavinytė

 

2.jpg (regular, 500x291)

3.jpg (regular, 500x375)

4.jpg (regular, 500x375)

5.jpg (regular, 500x375)