LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Europos savanorių tarnyba šalyse partnerėse

Labas, aš esu Indrė, šiandien sugalvojau, kad labai noriu pasigirti apie keturis lietuvaičius šiuo metu atliekančius Europos savanorių tarnybą "už jūrų marių", už kalnų - Gruzijoje, Armėnijoje ir Rusijoje...

 

Istorija prasideda raktiniais žodžiais: Europos savanorių tarnyba. Europos dimensija, naudinga visuomenei veikla, europiečio savimonė, iniciatyvumas, verslumas, atsakomybė, kantrybė, kūryba, neformalus ugdymas, Youthpass sertifikatas, galimybė mokytis kalbų... "A.C.Patrios" koordinuojami, Europos komisijos finansuojami, Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros prižiūrimi ir palaikomi projektai vyksta DABAR! 

 

1. Skyrius

 

Susipažinkite su Gabija, šiuo metu ji savanoriauja Gruzijoje, Rustavi miestelio skautų centre, projekte "European Bridge for the Bright Future", kuris prasidėjo 2015 m. liepą ir tęsis iki 2016 m. birželio. Kaip didžiausia paslaptimi, pasidalinsiu šviežiausiais Gabijos nuotykiais Rustavyje: "... turiu anglų kalbos klubelį 10-12 metų vaikams. Kartu su lenke vedam šiuos užsiėmimus. Pradėjom kooperuotis ir su vyresniais skautais, šiuo metu ruošiam workshop'ų programą, nes norim į kaimelius pradėt važinėt, nes ten vaikai išvis užsieniečių nematę - tai įdomiau. Sausio viduryje planuojam pradėti išvykas į kitas mokyklas." 

fb_img_1452509105157.jpg (regular, 500x281)

 

Jolita 2015 metų vasarą taip pat išvyko į ilgalaikį Europos savanorių tarnybos projektą "Bridge to Peace Building and Support Youth Development" Gruzijoje (Goryje), ji aktyviai dalyvauja vietos jaunimo gyvenime, pristatinėja ERASMUS+ programą vietos bendruomenei, jaunimui, konsultuoja besiruošiančius jaunimo mobilumo projektams užsienyje, komunikuoja su savo priimančios organizacijos partneriais ir prisideda prie projektų iniciatyvų. 

newyearpreparationwithorphanagehouse1.jpg (regular, 500x281)

 

Gabijos ir Jolitos kaiminystėje, Armėnijoje (Jerevane) savanoriauja Tomas, jo projektas "Connecting youth" pasidėjo 2015 m. vasaros pabaigoje, laukiame jo grįžtančio pavasarį. Ar galite įsivaizduoti savanorių nuostabą ir džiugesį, kai visi trys (Gabija, Jolita ir Tomas) susitiko "on arrival training" mokymuose?! Išdykėliai susitinka ir net planuoja bendrus renginius. Tomas savanoriauja Armėnijos jaunimo klubų federacijoje, kurioje veda anglų kalbos pamokas vaikams, suroganizavo lietuvių kultūros klubą Jerevane, kuriame vaikai mokosi lietuviškų dainų, šokių ir žaidimų, taip pat padeda jauniesiems krepšininkams kopti į sportinį olimpą! 

8.jpg (regular, 500x333)

 

Paskutinė 2015 metais į "A.C.Patrios" koordinuojamą projektą išvyko Greta. Pirmąją rudens dieną ji praleido ilgoje kelionėje link Rusijos miesto Samara, kuriame atlieka Europos savanorių tarnybą žydų darželyje "Makkabi". Kalbėdama apie šią patirtį savanorė šypsosi, pasakoja, kad tai dvigubas svajonės išsipildymas - galimybė gyventi nepažintame krašte, susipažinti su neįprastais žydų kultūros papročiais ir mokytis net dviejų kalbų vienu metu - rusų ir hebrajų. Greta su džiaugsmu savanoriauja, o laisvalaikiu keliauja po Rusijos platybes. 

dsc_0325.jpg (regular, 500x281)

 

Pasidalinau naujienomis ir net pačiai geriau pasidarė... O pasakoju ne šiaip norėdama pasigirti, kad dirbu EST siuntimo koordinatore "A.C.Patrioje" ir mano darbas yra siųsti jaunimą (nuo 17 iki 30 metų) į Europos savanorių tarnybos projektus. Oi, visai ne.. Jaučiuosi ramiau žinodama, kad jeigu tu perskaitei šitą straipsniuką, tai susipažinai su Europos savanorių tarnybos galimybe išvykti į šalis partneres, kuriose lygiai taip pat, kaip ir Italijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje ar Graikijoje gyvena vaikai, jaunimas, seneliai, gyvūnai, kuriems gali būti naudingas, atlikdamas savanorišką veiklą. 

 

Jeigu nori sužinoti daugiau, bet esi labai nedrąsus/nedrąsi sek mus Facebook'e https://www.facebook.com/jcvartai/?ref=bookmarks

Jeigu esi šiaip nedrąsus/nedrąsi, tai gali parašyti man el.laišką adresu est.patria@gmail.com 

O kai jau įsidrąsinti, tai ateik į Europos savanorių programos pristatymą "A.C.Patrioje", kurį rengiu du kartus per mėnesį. Jame ne tik aš kalbu, gali susitikti su šiuo metu "A.C.Patrioje" savanoriaujančiu Luca iš Sicilijos (Italijos) arba iš svečių šalių grįžusiais lietuviais.

EST projektai finansuojami iš ES programos „Erasmus+“

 

 

Laukite tęsinio...