LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Diskusija: Visa tiesa apie (ne)priklausomybę

Balandžio pradžioje Atvirame jaunimo centre „Vartai“ vyko diskusija  „Visa tiesa apie nepriklausomybę“.

 

Diskusijoje dalyvavo ir į jaunuolių klausimus atsakinėjo biomedicinos mokslų daktaras, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto docentas, Biomedicininių tyrimų instituto mokslo darbuotojas, nervų sistemos tyrimų centro „Neuromeda“ gydytojas psichiatras, Baltijos šalių tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos prezidentas, Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos prezidentas, „European Network for Smoking Prevention“ valdybos narys, Vyskupo Motiejaus Valančiaus blaivystės sąjūdžio pirmininkas Aurelijus Veryga.

 

aurelijus_veryga.-asmeninio-archyvo-nuotrauka.jpg (regular, 500x334)

 

Nors svečio žinios, užimami postai ir pareigybės skamba labai jau moksliškai ir rimtai, tačiau labai norisi pasidžiaugti susitikimo paprastumu ir gydytojo atvirumu. Jaunuoliai turėjo galimybę gauti atsakymus į jiems rūpimus klausimus apie tai, kaip alkoholis išties įtakoja mūsų organizmą, kokių “reikalų” galima ar negalima rasti elektrinėse bei kitose cigaretėse, kaip žmogaus organizmą veikia įvairūs natūralios bei sintetinės narkotinės medžiagos irk as iš tiesų yra toji (ne)priklausomybė.

 

“Kaip manote, kokia būtų žmogaus reakcija jei apgynus gatvėje mušamą ir spardomą žmogų, vietoje tikėtos padėkos, jis imtų plūstis ir sakyti, jog jo apginti jis neprašė ir to daryti nereikėjo, nes čia Jo pasirinkimo teisė - būti žalojamam? O kaip yra su alkoholiu? Juk jei iš žmogui yra neleidžiama vartoti alkoholio ir taip žaloti save – staiga pradedama kalbėti apie laisvą pasirinkimą, teises bei paties sprendimą save žaloti.” – tokiu pavyzdžiu diskusiją apie “laisvą žmonių pasirinkimą” pradėjo gydytojas.

 

Taip pat dalinosi apie tai, kuomet kai kurie žalingi įpročiai išties tampa priklasuomybėmis ir kokios to pasekmės. Be naudingos ir paprastai bei suprantamai dėstomų faktų informacijos, jaunuoliai gavo atsakymus ir į pačius įvairiausius savo klausimus apie tai, ar išties galima “prisigerti” nuo kefyro ar giros, energetinių gėrimų teikiamą “naudą”, apie tai, kuo yra “žavios” elektroninės cigaretės, kurių turinys iki šiol nėra aiškus ar tikrinamas jokios institucijos, apie tai, kaip mesti rūkyti…

 

Labai džiaugiamės, įvykusiu susitikimu, kurio norėjo patys jaunimo centro jaunuoliai, ir nuoširdžiai dėkojame gydytojui, kuris skyrė savo popietę susitikimui ir pasidalino ne tik savo žiniomis, bet ir džiugino jaunuolius savo atviru ir nuoširdžiu buvimu.

Daugiau apie (ne)priklausomą gyvenimą, galima pasisakityti gydytojo rašomame tinklaraštyje: http://blaivus.blogspot.com/