LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Dėmesio - savanorystės Slovėnijoje įspūdžiai!

Ateik - išgirsk - važiuok pats!

 

Visai neseniai sulaukėme dviejų savanorių, grįžusių iš trumaplaikės savanorystės Slovėnijoje.

Ateinančią savaitę kviesime visus Jus, besidominčius savanoryste, ateiti į Patrią ir išgrsti gyvus įspūdžius. Tad sekite naujienas - apie susitikimo laiką ir vietą pranešime!

Galėsite išgirsti ne tik apie šią savanorystę, bet ir sužinoti daugiau apie trumpalaikės savanorystės galimybes ir konkrečius pasiūlymus savanoriauti Estijoje ir Gruzijoje šią vasarą.

Žemiau galite paskaityti Ingridos įspūdžius iš Slovėnijos.

---

EVS projektas prasidėjo - Vasario 13d ir tęsėsi iki Kovo 12d
Skridome su persėdimais per du skrydžius į Liublijaną, Slovėnijos miestą. Liubljanos oro uoste pasitiko mus koordinatorius Henkas, kuris jau mūsų laukė, dar prie mūsų prisijungė Belgė ir vykome visi į namus, kur buvome apgyvendinami. Ten laukė mūsų grupės savanoriai estai ,o kiti grupės nariai atskrido tik sekančią dieną. Gyvenome Zirovnicos miestelyje. Miestelį supo iš visų pusių didžiuliai kalnai.
Nuskrendant Slovėnijoje dvelkė pavasariu ir saulė švietė visą tą laiką sniego net nebuvo, jei pasnigdavo, tai labai nedaug - per dieną ištirpdavo. Kai mūsų šali dar tik sniegas tirpt pradėjo ,ten jau žibutės žydėjo, ir kitos lauko gėlės. Pirmą savaitę buvo pristatoma programa, duodami kišenpinigiai, ir traukinių grafikai bei darbo savaitės grafikas, kiekvieną dieną buvo suplanuota, ką veiksime, kur vyksime, buvo aprodomas miestelis, kur gyvenome, vietos kur važiuosime dirbti, parduotuvės, kad galėtume maisto produktų nusipirkti, nes valgyti gaminomės patys. Buvom nuvežami į policija pasižymėti dėl saugumo sumetimų. Vykome į Zerovnizos kaimely, esantį dvarą, kur mus pasitiko kiti koordinatoriai, kurie dirba su šiuo projektu. Buvo pasakojama apie EVS projektą ir iš ko jis susideda, taip pat sau išsikėlėme tikslus, ką norime pasiekti projekto metu, darėme įvairias užduotis, buvo pristatomas filmukas apie Slovėniją: klimatą, gamtos išdaigas, ten praleidome dvi dienas. Antrą savaitę jau kibome į darbus: rytais vykdavome į vaikų darželius, mokyklas, po pietų vykdavome traukiniu į Jaunimo centrus ar neįgaliųjų reabilitacijos centrus. Mus lydėdavo ar pasitikdavo centruose mentoriai. Vieni nebuvom palikti, jie mums padėjo pasiruošti įvairiu formų veikloms, su skirtingomis žmonių grupėmis. Taip dirbome iki savanoriavimo pabaigos. Baigiantis projektui liūdna buvo išvykti ir atsisveikinti su visa komanda, kuri buvo visą tą laiką.
Nesigailiu, kad dalyvavau šiame projekte, esu laiminga turėdama galimybę dirbti su skirtingais žmonėmis, pažinti juos, šalį, kultūrą ir jų kalbą. Turėsiu, ką pasiimti iš šio projekto, jis daug man davė.


Ingrida Skrieliūtė

slovenija.jpg (regular, 500x375)