LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Debatai Rygoje

Debatai Rygoje

img_5805.jpg (regular, 500x333)

Bendradarbiavimas tarp savanoriškų organizacijų ir vietos valdžios


KTU savivaldos mokymo centras įgyvendina ES programos Europa piliečiams finansuojamą projektą „Savanorystė – aktyvaus pilietiškumo kodas“, kurio tikslas – savanorystės ir pilietiškumo skatinimas mūsų visuomenėje.

 

2015m. balandžio 16 d. Rygoje, Latvijoje, buvo organizuojami tarptautiniai debatai-diskusija tema „The main dilemmas in volunteering work: problems and successes in the cooperation of voluntary organizations with (local) government. How do we resolve or take advantage of these issues for future perspective", kuriuose dalyvavo atstovai iš tokių Europos šalių kaip Jungtinė Karalystė, Olandija, Italija, Lenkija, Latvija, Lietuva.

 

Susitikimas Rygoje prasidėjo dieną prieš pagrindinį renginį. Susitikome su  visų dalyvaujančių debatuose grupės dalimi, susipažinome, išbandėme latvišką virtuvę.

Debatai prasidėjo balandžio 16-os dienos rytą. Pažvelgi aplink ir matai žmones iš įvairių Europos šalių. Įvairaus amžiaus, įvairių tautybių, tačiau visų vienas tikslas: diskutuoti kaip pagerinti santykius tarp vietos valdžios ir savanoriškų organizacijų.

 

Renginio moderatorius profesorius Thomas Bryer iš Amerikos padėjo dalyviams išryškinti pagrindinius darbo metodus ir susirūpinimą apie šių dviejų subjektų santykius iš trijų skirtingų pusių: organizacijos, valdžios ir savanorių. Po idėjų pasidalinimo mes visi įsitraukėme į svarstymus apie tai, kokie žingsniai reikalingi, kad bendradarbiavimas būtų sėkmingas. Kas yra savanorystė? Ar savanoriai turėtų gauti materialinį atlygį? Kaip vietos valdžia turėtų skatinti savanorystę? Tai tik keletas temų, kurias kėlėme.

 

Svarbiausia išvada, kurią padarėme tai, kad be visų problemų, su kuriomis susiduria socialinis darbas, yra trys pusės: valdžia, organizacijos ir savanoriai – yra pasirengusios bendradarbiauti siekiant sukurti sistemą, kuri bus naudinga visiems bei padaryti savanorystė prieinamą kiekvienam.

 

Įspūdžiais dalinosi: Ana Maria ir Almanė

img_5641.jpg (regular, 500x333)

 

img_5756.jpg (regular, 500x333)

 

Dėkojame KTU savivaldos mokymų centrui unnamedj84jqgyr.jpg (thumb, 147x87)