LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Dalyvavimas Kauno naktyse „Kultūra ir aš“: matomumas, galimybė ar iššūkis?

 

 

        Rugsėjo 6 – osios naktį Kauno centras šurmuliavo nuo miestiečių, susidomėjusių Kauno naktų renginiu. Šurmuliavome ir mes. Nuo pat popietės ruošėmės, dėjomės ir gabenomės daiktus, tepėm sumuštinius, rinkom jaunuolius... Žodžiu, visaip kaip stengėmės kuo kokybiškiau sudalyvauti renginyje. Ar mums pavyko galite pasakyti tik jūs. Nors laiko po renginio jau visai nemažai nutekėjo, tačiau esame įsitikinę, kad pasidalinimui niekada nebus vėlu. Tuo labiau, kai pasidalinti tikrai turime ką.

        Veiklos, kurias organizavome: naktinis Blusturgis, stalo žaidimai, keramika, piešimas ant akmenėlių, vėjo malūnėlių darymas, didelio piešinio tapymas, stalo futbolo turnyras. Nors jos ir nebuvo labai didelės ar įmantrios, tačiau bene vienintelės dalyvaujamojo pobūdžio... Štai kodėl, mūsų stalai bei erdvės visuomet buvo pilnut pilnutėlės. Netrūko vaikų, tėvų, porų, jaunuolių, senjorų, svečių ir jau gerai pažįstamų veidų. Štai šioje vietoje galima pasakyti, jog tikrai jautėmės matomi. Nors matomi buvome ne tik Patrijos tikslinės grupės – jaunimo, bet ir kitų. Tikėkimės, kad apie mus žinia Kaune ir ne tik sklis iš visokio amžiaus lūpų.

        Jei nematytumėm galimybių, veikiausiai neinvestuotumėm tiek daug laiko, energijos bei išteklių. Kur čia galimybė, paklausite? Pirmiausia – matomume, apie kurį jau kalbėjome. Nors, regis, esame pakankamai žinomi Lietuvoje bei tarpe tų, kurie patys žino ko nori ir kur tą rasti, tačiau dažnai atrodo, jog mūsų nežino patys artimiausi – aplink ar šalia mūsų gyvenantys žmonės – kauniečiai. Tad, galimybė pasirodyti ir pasipasakoti kaip ir aiški. Kita – surinkti šiek tiek pinigėlių Patrijos veikloms. Tame dažnai pasitarnauja blusturgiai. Tiesiog parduodame, mainome ar dovanojame organizacijai žmonių suaukotus daiktelius. Tiesa, reikia pripažinti, jog šį kartą blusturgio daiktai nebuvo labai paklausūs. O gal tai ženklas, kad reikia juos atnaujinti? Galbūt tam pasitarnaut galėtų mūsų vasaros kūrybinio festivalio metu sukurti rankdarbiai. Galbūt...(p.s. tuos gražius daiktelius visuomet galite įsigyti pas mus ofise ir taip paremti mūsų veiklas.)

        Iššūkis! Jų buvo tikrai ne vienas. Pradedant nuo daiktų pervežimo, elektos prailgintuvų junginėjimo ir baigiant komunikacija. Komunikacija šioje vietoje turbūt atlieka pagrindinį vaidmenį. Nuo pat pradžių ji nebuvo labai lengva ir reikalaujanti pastangų bei abipusio bendradarbiavimo. Renginio planas jau buvo aiškus pačioje planavimo pradžioje. Turėjo būti palapinės, info taškas, dar kelios veiklos, organizuojamos kitų. Deja, ne viskas buvo kaip buvo planuota ir tartąsi. Atrodė, kad info tašku tapome mes, nes visi ėjo klausti kur vyksta vienas ar kitas programoje nurodytas renginys. Mes nežinojome, nes patys nebuvome informuoti, be to, labai norėjome tiesiog daryti tai, ko atvykome – skleisti džiaugsmą jums savo energijos bei veiklų pagalba. Kelių veiklų, kurios buvo įrašytos į programą ir už kurias buvome atsakingi mes, nebuvo. Nors organizatoriams buvome pranešę iš anksto, jog jų nebus, tačiau į programą jos vis tiek buvo įrašytos. Atsiprašome už tai.

        Na, o didžiausias komunikacinis skandalas įvyko jau po viso renginio. Šioje vietoje jaučiame didelę gėdą ir nepagarbą, nes vienaip ar kitaip, glaudžiai bendradarbiavome su organizatoriais, mūsų logotipai puikavosi skrajutėse bei programėlėse, organizavome veiklas, prisidėjome prie matomumo... Organizatorių komunikacija bei bendravimas viešoje ir ne tik erdvėse prasilenkia su mūsų vertybėmis. Vertybėmis, kurios vertina žmogaus orumą, priima visus tokius, kokie jie yra nepriklausomai nuo išsilavinimo ar darbo pobūdžio (mes tiesiog sveikinam ir džiaugiamės kai žmogus geba būti savarankišku, juk tai mūsų pagrindinis tikslas!). Užgauliojimai, negebėjimas priimti kritikos bei reflektuoti yra dalykai apie kuriuos stengiamės dirbti su savo jaunuoliais.

        Baigiant šį straipsnį, norime pasakyti, jog labai džiaugiamės galimybėmis susipažinti bei pabendrauti su kiekvienu iš jūsų. Tikimės, jog pasimatysime dar kartą, tačiau veikiausiai jau nebe Kauno naktyse.

 

Pagarbiai,

A.C.Patria komanda