LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

"Bočių laurais pasipuošę"

Praėjusį šeštadienį A.C. Patria komanda ir savanorė Akvilė dalyvavo Kauno senjorų organizuotame meno kolektyvų festivalyje „Bočių laurais pasipuošę“. Norėtume pasidalinti savo įspūdžiais iš renginio.

 

Ėjome į jį su tikslu senjorams pristatyti naują A.C. Patria vyresnio amžiaus savanorių programą. Pastebėjome, kad savanorystė nors sparčiai populiarėja jaunimo tarpe, tačiau vyresnio amžiaus žmonės, kuriems virš 30 vis dar pakankamai pasyviai įsitraukia į visuomeninę veiklą.

Norėdami keisti situaciją nusprendėme siūlyti pagalbą susirandant savanorystės vietą būtent vyresniems žmonėms, informuoti juos apie esamas galimybes bei naudą jiems.

 

Renginys sutraukė nemažai aktyvių ir linksmai nusiteikusių dalyvių ir žiūrovų. Jo metu vaišinome senjorus arbata, kalbėjomės apie savanorystę. Pastebėjome, kad nors žodis „savanorystė“ yra žinomas daugumai, tačiau labai trūksta informacijos apie tai kur galima savanoriauti ir ką konkrečiai tas savanoris daro. Šią spragą ir stengėmės užpildyti.

 

Nors nuo arbatos pilstymo ir bėgiojimo pripilti vandens kai kuriems ėmė mausti nugaras, tačiau buvo smagu pamatyti kupinus energijos ir veiklius senjorus, kurie kartais žaismingumu pralenkia jaunuolius.

 

dscf94261.jpg (thumb, 160x120)