LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Bendradarbiavimas su Kauno m. savivaldybės V. Kudirkos viešosios bibliotekos, Romainių filialu

2016 balandžio 28 dieną Jaunimo garantijų iniciatyvos (JGI) koordinatorė Giedrė vykdė informacinį projekto "Atrask save" susitikimą su Romainių bendruomenės jaunuoliais Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje, Romainių filiale.

Kadangi jaunuoliai, kurie nedirba, nesimoko ir nėra registruoti darbo biržoje, yra sunkiai pasiekiama tikslinė grupė, tad svarbu neužsidaryti tarp keturių sienų, o būti mobiliems, skleisti informaciją apie jaunimo garantijų iniciatyvos projektą "Atrask save" ten, kur galime išskirti jaunuolių buvimo vietas.

Bibliotekas pasirinkti mus paskatino jose esantys kompiuteriai bei internetinė prieiga, nes jaunam žmogui šiuolaikinėje visuomenėje labai svarbu neatsilikti nuo socialinio gyvenimo internetinėje erdvėje, taip pat atsiranda galimybė surinkti informaciją, bendrauti. Pirmasis etapas, tai bibliotekų aplankymas, kurių metu, palikta jaunimo garantijų iniciatyvos projekto "Atrask save" viešinimo / informacinė medžiaga – skrajutės ir plakatai. Taip pat su bibliotekos darbuotojomis aptarėme jaunuolių lankymosi bibliotekose situaciją: vienose bibliotekose jaunuolių beveik visiškai neapsilanko, kitose lankosi ir ne vienas bei atsižvelgta į erdę, kurioje būtų galima rengti informacinius susitikimus.

Neformaliam jaunuolių pritraukimui nuspręsta bibliotekose vykdyti “atvirus vakarus”, kuriuose jauni žmonės galėtų: žaisti stalo žaidimus, žiūrėti filmus, rašyti cv ir motyvacinius laiškus, skaityti ir aptarti knygas, kurti rankdarbius. Tokiu būdu jaunuoliams siūloma saugiai praleisti laisvalaikį, susipažinti su jaunimo garantijų iniciatyvos koordinatorėmis bei įsitraukti į projektą “Atrask save” ar įtraukti pažįstamus jaunuolius, kurie nesimoko, nedirba ir nėra registruoti darbo biržoje.

 

 

Projektą „Atrask save“ įgyvendina Lietuvos darbo birža bendradarbiaudama su Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų ir Jaunimo užimtumo iniciatyvos lėšų.

 

Susisiek su JGI projekto „Atrask save“ koordinatorėmis:

El.paštu: jgi.patria@gmail.com

Tel. nr.: +37063143310; +37065580534;

Daugiau informacijos: www.patria.lt; www.jrd.lt; www.ldb.lt; www.esf.lt