LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

„Atvirų durų dienos“ Marijampolėje ir Panevėžyje

Birželio mėnesį „Atvirų durų dienų“ renginiai apie savanorystę vyko du kartus: vienas Marijampolėje, kitas - Panevėžyje.

 

 

M A R I J A M P O L Ė 


Jauni žmonės į renginį Marijampolėje, Jaunimo darbo centre, susirinko birželio 3 dieną. Renginio metu aktyviai dalyvavo Jaunimo savanoriškos tarnybos savanorius priimančių organizacijų atstovai: Sandra Šaginaitė iš „Maltos ordino pagalbos tarnybos“, Marijampolės skyriaus, Ona Margelevičienė iš Marijampolės „Žiburėlio“ mokyklos-daugiafunkcinio centro, Iraida Skirpstienė iš Marijampolės kultūros centro. Šios savanorių kuratorės apsilankymas renginyje buvo susijęs su unikalia galimybe: visiems renginio dalyviams buvo aprodytas Marijampolės kultūros centras, scena, užkulisiai, grimo kambariai. Čia vykstančių renginių metu savanoris turi pasipuošti kostiumu! Žinoma, jauni žmonės tokiu būdu labai daug gauna: juk ne kas dieną šiaip tenka pamatyti nemokamus spektaklius ir koncertus!

 

dscn2297.jpg (regular, 500x375)Ekskursija Marijampolės kultūros centre

 

Ona Margelevičienė pabrėžė, kad norintiems savanoriauti darželyje pirmiausia svarbu mylėti vaikus. O su jais susipažįstant ir juos pažįstant galima labai gausiai praturėti neįkainojama patirtimi.

 

Sandra, kuri pristatė jaunųjų maltiečių veiklą, jų pagalbą neįgaliesiems ar seneliams, sriubos dalinimą ir pan., parodė ir filmuką, kur savanoriai, kalbėdami apie savo patirtį, išryškino savanorystės svarstyklių principą: duodamas labai daug gauni.

 

 

Tai, ką gauni, yra be galo vertinga: meilė, padėka, gerumas, šiluma, reikalingumo jausmas.

 

dscn2290.jpg (regular, 500x375)Sandra pristato maltiečių veiklą.

 

 

dscn2303.jpg (regular, 500x375)

Beveik dvidešimt renginio dalyvių susipažino su savanoryste ir jos principais ir galimybėmis

Pasinaudoję tokiomis progomis sužinoti naujų dalykų jauni žmonės gali plačiau galvoti apie savo galimybes ir perspektyvas arba dalintis tokiomis žiniomis su kitais.

 

 

P A N E V Ė Ž Y S 

 

Birželio 30d. „Atvirų durų dienų“ renginys vyko Panevėžyje, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje. Pati biblioteka, jos erdvės ir pastatas yra įspūdingi, atnaujinti, traukiantys žmones. Susitikime dalyvavo savanorius priimančių organizacijų atstovai bei Jaunimo savanoriškos tarnybos programos savanorės Simona ir Paula, kurios dalinosi gyva, autentiška savo patirtimi.

 

dscn2645.jpg (regular, 500x375)

Su savanorėmis Paula ir Simona, savanorius priimančių Šv. Juozapo socialinės globos namų, darželio "Sigutė" atstovais ir renginio dalyviais 


Paula, savanoriavusi Panevėžio rajono bibliotekoje, gali drąsiai savo pavyzdžiu liudyti, kad įgijus reikalingos darbo patirties gali gauti darbą. Šiai merginai jis buvo pasiūlytas toje pačioje bibliotekoje, kurioje ji savanoriavo!

 

Simona, kurios savanoriška veikla buvo vykdyta darželyje "Sigutė", sakė, kad po savanorystės apsisprendė dėl tolimesnių studijų krypties. Savanorystės su vaikais darželyje patirtis padėjo atrasti kelią ir konkrečią kryptį, kuria ji nori eiti toliau. Šv. Juozapo globos namų socialinės darbuotojos Aušra ir Donata dalinosi savo organizacijos aktualijomis - savanoriai ir jų pagalba čia itin reikalinga.

 

Akivaizdu, kad savanoryste domisi ne tik jaunimas, bet ir vyresni žmonės. Kartais dėl savęs, kartais dėl savo vaikų. Tokiu pavyzdžiu tapo Milda, kuri dalyvavo renginyje. Jos iškelti klausimai paskatino svarstymus: kokio pobūdžio savanoriška veikla tinkama ekstravertui ir intravertui? Nuo žmogaus būdo savybių, bruožų priklauso jo pasirinkimai ir elgesys, darbo ir kiti ypatumai.

 

Taigi „Atvirų durų dienų“ renginiai atlieka ne tik informacinę funkciją supažindinti jaunus žmones su nacionalinės ir tarptautinės savanorystės galimybėmis, bet taip pat sukuriama erdvė organizacijoms, savanorių kuratoriams, savanoriams, besidomintiems savanoryste dalintis savo istorijomis, savo patirtimis, kurios itin reikalingos ir svarbios, kad dar giliau pažvelgtume į savanorystę matydami realius pavyzdžius!

 

jstlogo.jpg (regular, 255x197)

 

BIRUTĖ TARASKEVIČIŪTĖ, Jaunimo savanoriškos tarnybos savanorių mentorė („A.C.Patria“)