LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Atviros durys į Biržų organizacijas – SAVANORIAUK! LAUŽYK STANDARTUS!

Savanorystė vienas iš būdų ne tik prasmingai praleisti laiką, bet ir įgyti patirties, taip pasiruošiant sugrįžti į darbo rinką. Projektas „Jaunimo savanoriška tarnyba” yra skirtas jaunimui nuo 16 iki 29metų amžiaus, kuris šiuo metu nedirba ir nesimoko.

 

Biržai vienas iš aktyviausių miestų, kuriuose būsimieji savanoriai gali pasirinkti iš daugiau nei 6 organizacijų, kurios atveria savo duris ir kviečia savanoriauti 3 arba 6 mėn. ne mažiau nei 20val. per savaitę. Džiugu, kad organizacijos yra ne tik aktyvios bet ir labai lanksčios savanorių atžvilgiu.

 

Atstovaudama šio projekto vieną iš partnerių organizacijų VšĮ „A.C.Patria“ ir dirbdama kaip šio projekto mentorė džiaugiausi galimybę kartu su Biržų jaunimo koordinatoriumi Merūnu Jokuniu surengti „Atvirų durų dieną“ pristatant projektą ir susipažįstant su būsimaisiais savanoriais.

 

Aktyvios organizacijos mielai priėmė pas save ar papasakojo apie galimybes savanoriauti. Biržų raj. socialinių paslaugų centras priėmė ir pasiūlė savo jaukias keramikos dirbtuvėles. Kūrybinėje erdvėje susirinkome kartu su savanoriais ir susipažinome tarpusavyje. Projekto savanorė Sandra iš Biržų raj. socialinių paslaugų centro pasidalino savo įspūdžiais bei aprodė centrą, kuriame veikia dienos centras neįgaliesiems. Du aktyvūs savanoriai Jonas ir Kęstutis papasakojo kokia savanorystė vaikų globos namuose „Vaiko užuovėja“ Medeikiuose. Renginyje svečiavosi Biržų regioninio parko direktorius, kuris kvietė rinktis savanorišką veiklą gamtosaugos srityje. Popietėje taip pat diskutavome apie savanorystę ir kokia ji. Renginio dalyviai aktyviai dalinosi savo patirtimi ir svarstė apie galimybę išbandyti savanorišką tarnybą, kurie jiems ne tik suteiks naujų kompetencijų, reikalingų darbo rinkoje, bet ir kompensuos patiriamas išlaidas (maisto pinigai, kelionės išlaidos, PSD, suteikiami mokymai, savanoriškai veiklai reikiamos priemonės, mentoriaus (lydinčiojo savanoriškoje veikloje bei padedančiojo suprasti ir įsivardinti įgyjamas kompetencijas) bei kuratoriaus (atsakingo žmogaus už savanoriškas užduotis priimančioje organizacijoje) palaikymas. Renginio pabaigoje visa grupė apsilankėme ir iš arčiau pamatėme vaikų dienos centrą VšĮ „Pagalbos centre“.

 

Smagi ir jauki aplinka bei susibūrę žmonės dar kartą įrodė, kad jauni žmonės nori veiklos, jog darbo beieškant galima daug nuveikti ir savanoriaujant pasiruošti grįžti į darbo rinką.

Sužinok daugiau čia: http://buksavanoriu.lt/jst

 

Akirmirkos iš "Atvirų durų" renginio:

img_20150210_130203.jpg (regular, 500x375)

 

img_20150210_130244.jpg (regular, 375x500)

 

img_20150210_141448.jpg (regular, 375x500)

 

img_20150210_144148.jpg (regular, 375x500)