LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

"Atviri vakarai" "Kitaip" centre vėl alsuoja gyvybe ir veikla

"Atviri vakarai" vėl alsuoja gyvybe ir veikla

 

Kiekvieną pirmadienį ir antradienį "Kitaip" savarankiškumo centre su jaunuoliais turime "Atvirus vakarus", kada ateiti ir veikti gali kiekvienas. kartais kuriam, kartais gaminam, kartais tiesiog ramiai pabūnam. Vasario mėnuo mums ypatingas. Prie mūsų prisijungė dvi praktikantės Kornelija ir Indrė. Viena jų dalinasi savo pirmaisiais įspūdžiais apie "Atvirus vakarus" drauge su jaunuoliais ir pasisvečiavimą Atviram jaunimo centre "Vartai", į kurį mus pakvietė jau "užaugęs" jaunuolis, kuriantis savo iniciatyvas kitame Patrios centre.

 

Kornelijos pasidalinimas:

2017 m. vasario 6-7 dienomis, centre “Kitaip”, tradiciškai turėjome atvirus vakarus su jaunuoliais, kurių metu bendraujame, žaidžiame stalo žaidimus, gaminame maistą ir užsiimame kitomis veiklomis, kurios yra aktualios bei įdomios mūsų centro lankytojams.

Minėtomis dienomis kaip įprastai susitikome A.C. Patrijoje su jaunuoliais, pasidarėme arbatos ir tiesiog bendravome jiems įdomiomis temomis. Aptarėme jiems rūpimus klausimus. Kadangi šie atviri vakarai buvo „žaidimų vakarai“ (tokią vakaro temą sugalvojome) -  žaidėme „UNO“ kortų žaidimą. Taip pat ruošėmės artėjančiam „UNO“ kortų turnyrui, vyksiančiam „Vartuose“.

Antradienio popietę su jaunuoliais gaminome maistą. Jie patys iš turimų produktų nusprendė, jog gaminsime blynus. Gaminimo procese mūsų gretos vis didėjo ir gaminti darėsi vis smagiau ir smagiau... Kol vieni maišė tešlą, kiti pjaustė bei lupo vaisius, ėjo į parduotuvę nupirkti trūkstamų produktų, ketvirti serviravo stalą. Nusprendėme kepti blynus su obuoliais ir bananais. Kadangi atsirado jaunuolių nemėgstančių blynų su vaisiais, kepėme trijų rūšių blynus – be nieko, su bananais ir su obuoliais. Juokavome, kad tai lyg pasiruošimas Užgavėnėms, tik morės trūksta. Bekepant blynus supratome, kad neturime aliejaus, tad teko greitai keliauti į parduotuvę, kol nesudeginome visų blynų, operatyviai susiorganizavę aliejaus, tęsėme kepimo darbus. Kadangi nenorėjome, kad kol vieni blynai kepa kiti atšaltų –jaunuolis, kuris buvo atsakingas už kepimo procesą, išsitraukė dar vieną keptuvę, jam buvo tikras iššūkis spėti vartyti blynus, kad neprisviltų. Blynams iškepus visi sėdome prie stalo ir pavakarieniavome. Vis gi nusprendėme, kad blynai be nieko yra skaniausi. Vėliau vėl pasiėmėme „UNO“ kortas ir pažaidėme šį žaidimą. Atėjus mūsų atviro vakaro pabaigaisu jaunuoliais atsisveikinome iki kito karto...

Vasario 9 dieną, ketvirtadienį, patrijos „Kitaip“ centro kolektyvas susitiko su keletu savo jaunuolių „Vartuose“, kur vyko vieno iš jaunuolių organizuojamas „Uno“ turnyras. Žaidėjų buvo apie 16. Susėdę išklausėme taisykles, po to mus suskirstė į dvi komandas ir linksmai, pabendraudami, tačiau gan intensyviai, žaidėme UNO. Vėliau atkritimo būdu, vyko pusfinaliai ir galiausiai finalas. Organizavęs jaunuolis Audrius buvo pasiruošęs visiems dalyviams diplomus ir stebėjo vykstantį turnyrą. Popietė buvo tikrai įsimintina ir smagi.

20170207_153309.jpg (regular, 281x500)