LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Atviri vakarai Kauno m. bibliotekose – kas tai?

Jau kurį laiką Kauno m. girdisi apie naują iniciatyvą jaunimui – atvirus vakarus bibliotekose. Tačiau kas tai ir su kuo tai valgoma – lieka neaišku. Dar 2015m. rudenį prasidėjęs projektas „Atrask save“ siūlo įvairias paslaugas, skirtas 15-29m. amžiaus jaunuoliams, kurie nesimoko, nedirba ir nėra registruoti darbo biržoje. Į tai įeina ne tik darbo paieška kartu su jaunimo garantijų iniciatyvos koordinatorėmis, gyvenimo aprašymo sudėliojimas, kontaktavimas su potencialiais darbdaviais, tačiau ir galimybė savanoriauti įvairiose Kauno m. ir kitų miestų organizacijose semiantis patirties, reikalingos įsidarbinimui ir praktinių žinių įgijimui.  Taip pat kviečiame į A.C.Patria organizacijos atvirą jaunimo centrą „Vartai“, kuriame jaunuoliai gali pabūti vakarais, pažaisti stalo žaidimų, pabendrauti su bendraamžiais, išgerti arbatos ir tiesiog pasėdėti jaukioje, šiltoje ir saugioje aplinkoje.


Tačiau šiais metais pradėjome ir naują iniciatyvą – atvirus vakarus Kauno m. Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos padaliniuose. Kas vyksta per šiuos vakarus? Projekto koordinatorės, atsižvelgdamos į jaunuolių, besilankančių bibliotekose poreikius, atvyksta į bibliotekos padalinį, kuriame su jaunuoliais žaidžia stalo žaidimus, bendrauja, kalbasi svarbiomis temomis, dalinasi idėjomis, žiūri filmus, gamina maistą (!) ir sukuria saugią aplinką, kurioje po truputį, užmezgus santykį, atsiranda daug temų pokalbiams.  Ši iniciatyva sukūrė papildomas veiklas jaunimui, kuriam kartais yra sunkiau susirasti patinkančios veiklos ar saugios vietos pabūti savimi.

 

Projektą „Atrask save“ įgyvendina Lietuvos darbo birža, bendradarbiaudama su Jaunimo reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų ir Jaunimo užimtumo iniciatyvos lėšų.

 

Susisiek su JGI projekto „Atrask save“ koordinatorėmis:

El.paštu: jgi.patria@gmail.com

Tel. nr.: +37063143310 - Lina; +37065580534- Giedrė;

Daugiau informacijos: www.jaunimogarantijos.lt www.patria.lt; www.jrd.lt; www.ldb.lt;