LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

"Atviras vakaras" - Bibliomūšis

“Atviras vakaras” Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos, Berželio padalinyje.

“Bibliomūšis“

 

“Proto platumas, vaizduotės jėga ir mąstymo aktyvumas – štai kas yra genijus.” Deni Didro

Siekdami pritraukti jaunuolius, kurie nėra aktyvūs darbo ar (ir) mokymosi rinkoje tęsiame mobilų darbą su jaunimu Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos, Berželio padalinyje. Kurdami saugų laisvalaikį jaunimui, nepamirštame šiame procese įtraukti ir pačių jaunuolių - „atviruose vakaruose“ jaunimas kartu su VšĮ „Actio Catholica Patria“ darbuotoja Giedre sprendžia ką norėtų nuveikti ir imasi ne vien planų, bet ir veiksmų. Jaunuolių tarpe užgimusi idėja surengti „bibliomūšį“ - tai yra, proto mūšį, su įvairiais, protą bei vaizduotę verčiančiais padirbėti klausimais vykdomą bibliotekos patalpose. Kadangi jaunuoliai yra girdėję, apie „bibliomūšį“, kurį praeitais metais yra vykdę bibliotekos darbuotojos užsidegė noru išbandyti savo gudrumą ir patys, tad ėmėsi iniciatyvos paprašyti pravesti „bibliomūšį“ pačių bibliotekininkių.

Susirinkę net keturios komandos buvo nusiteikę ryžtingai nuskinti pirmosios vietos laurus, tačiau svarbu paminėti, jog į „atvirus vakarus“ ateina ne vien jau pamėgę šį užimtumą, tačiau ir nauji jaunuoliai, tad gausu ir susipažinimų bei smalsumo. „Bibliomūšį“ sudarė trys turai po dešimt klausimų, kurie puikiai lavino ne vien protą, bet ir vaizduotę, pastabumą. Skaitant atsakymus tekdavo net už galvos susiimti: „kaip mes taip nesugalvojome?“.

Jaunuoliai turėjo puikią galimybę ne vien susipažinti vieni su kitais, tačiau ir sužinoti naujų, įdomių faktų, saugiai praleisti laisvalaikį, nes vos tik pasibaigus „bibliomūšiui“ ir apdovanojus laimėtojus (nepamiršti ir kiti dalyviai, kuriems įteikti prizai už iniciatyvų dalyvavimą) jaunuoliai neskubėjo išeiti, tačiau jaukiai, prie arbatos puodelio, ragino vieni kitus ateiti į „atvirus vakarus“, kad būtų daugiau žmonių, skatino naujokus pasižymėti kada ir kokią valandą vyksta „atviri vakarai“ bei buvo sprendžiamos ateinančių susitikimų temos.

Labai džiugu, jog po bibliotekos stogu gali susiburti tokie skirtingi jaunuoliai, kurie kartu su VšĮ „Actio Catholica Patria“ darbuotoja Giedre gali susikurti saugų, turiningą laisvalaikį. Čia jie gali jaustis išgirstais bei išklausyti kitus, mokytis būti grupėje, kurtis savo pačių susitarimus ir jų laikytis, siūlyti bei įgyvendinti iniciatyvas.

 

Projektą „Atrask save“ įgyvendina Lietuvos darbo birža, bendradarbiaudama su Jaunimo reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų ir Jaunimo užimtumo iniciatyvos lėšų.

 

Jeigu nori dalyvauti projekte susisiek su JGI projekto „Atrask save“ koordinatorėmis:

el. paštu: jgi.patria@gmail.com;

tel. nr. +370 631 43 310 - Lina; +370 655 80 534 - Giedrė;

daugiau informacijos: www.patria.lt; www.jrd.lt; www.ldb.lt; www.esf.lt.