LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

„Atrask save“ lankstinukai, jaunuolių su lagaminais rankose

Jaunuoliai, kurie tampa „Atrask save“ projekto dalyviais yra labai skirtingi. Pastebėjome, kad šie vaikinai ir merginos prieš sutinkant mus, jaunimo garantijų iniciatyvų koordinatores, neretai nesėdi vietoje, bando, ieško, keliauja. Taigi turėdamos galvoje pastebėtą jaunuolių polinkį į mobilumą, šįkart nusprendėme projekto idėja pasidalinti čia, naujutėlėje Kauno autobusų stotyje!  Tad vasario 15 dienos  rytą kartu su mūsų draugais Kauno miesto bendruomenės pareigūnais kelioms valandoms įkūrėme savo štabą, kuriame – siūlėme pasikalbėti, dalinomės informacija apie projektą „Atrask save“. Turėjome puikią progą sužinoti, kuo gyvena jauni žmonės su lagaminais rankose, iš kur vyksta ar išvyksta, ir ko reikėtų, kad liktų Lietuvoje ir dirbtų, mokytųsi, ar kurtų čia.  Dažnesni kalbintų jaunuolių atsakymai – „važiuoju į užsienį („į anglus“, į Norvegiją, Vokietiją) dirbti“, „čia nerandu darbo“, „mažai moka“; „darbdavys negerbia paprastų darbininkų čia, o ten – kitaip“. Buvo ir tokių, kurie sakė: „ką tik grįžaus iš užsienio. Nežinau, ką veiksiu po to. Gal vėl grįšiu?“. Abiem atvejais papasakojome apie projektą, (kas žino, gal susivilios galimybe ir pamėgins dar kartą save surasti Lietuvoje?), įteikėme po lankstinuką ir palinkėjome, daryti tai, kas tikrai patinka,  su, ar šįkart be, mūsų pagalbos.  Vis tik galvoje liko skambėti išgirsta mintis: „negerbia darbdaviai paprastų darbininkų“, kuri dar kartą patvirtino seniai nešiotą idėją, jog ne tik dėl finansų žmonės pasirenka emigraciją.

viesinimas.jpg (regular, 500x375)

Pokalbio pabaigoje, pakvietėme pašnekovus pasitaikius progai užsukti ir išgerti puodelį arbatos bei pasikalbėti  apie rūpimus dalykus į atvirą jaunimo centrą VARTAI. Primename, kad čia visad laukiame visų, - kad ir trumpam grįžusių su smagiomis, liūdnomis, - svarbiausia tikromis savo istorijomis.

Projektą „Atrasksave“ įgyvendina Lietuvos darbo birža, bendradarbiaudama su Jaunimo reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų ir Jaunimo užimtumo iniciatyvos lėšų.

 

Jeigu nori dalyvauti projekte, susisiek su JGI projekto „Atrask save“ koordinatorėmis:

el. paštu: jgi.patria@gmail.com;

tel. nr. +370 631 43 310 - Lina; +370 655 80 534 - Giedrė; +370 633 46 057 Justė

daugiauinformacijos: www.jaunimogarantijos.lt www.patria.lt; www.jrd.lt; www.ldb.lt; www.esf.lt.

 

juosta.jpg (regular, 500x63)