LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Apspręsta Europos Savanorių Tarnybos ateitis Baltijos šalyse

 

EST projektai pakeitė gausybės miestų ir miestelių gyvenimą praturtindami tarpkultūrine patirtimi bei naujomis veiklų invazijomis, tačiau visos šalys pritaria, jog yra kur pasitempti bei susitelkus patraukti jaunuolius EST Baltijos šalyse. Pirmasis žingsnis jau čia: 

 

 

 

Baltijos šalių nacionalinės agentūros bei Europos Savanorių Tarnybos (EST) organizacijos susitiko Vilniuje įvertinti EST patirties bei nubrėžti gaires, kaip galime kartu stiprinti EST Baltijos šalyse - tiek išvykstančių, tiek atvykstančių jaunuolių srautus bei ruošimo, palaikymo, administravimo kokybę, kaip stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą. 

 

dsc_5713.jpg (regular, 500x331)

 

Ateinančiais metais greta įprastinių EST projektų, bus galimybė rengti strateginį EST projektą, kuris įgalina pasitelkti daugiau priemonių ilgalaikiams strateginiams tikslams siekti. Taip pat aptarta galimybė kooperuotis šalių viduje bei trims "sesėms" ruošiant EST siunčiamus jaunuolius išvykimui. Stipresnio dėmesio reikalauja atokesnės vietovės, kur infrastruktūra bei socialinė aplinka dar nėra pasiruošusi priimti savanorius iš kitų šalių, tai patiria dauguma dalyvavusių atstovų. 

 

dsc_5498.jpg (regular, 500x331)

 

dsc_5529.jpg (regular, 500x331) 

 

dsc_5535.jpg (regular, 500x331)

 

Svarbi įžvalga, jog trumpalaikiams projektams mažiau galimybių turinčiam jaunimui idealiai tinka Baltijos šalys, dėl įvairių priežasčių - panašesnio kultūrinio konteksto, dėl atstumo, kuris ne taip baugina jaunuolius, dėl ilgametės partnerių patirties, dėl daugiau galimybių susitikti, pasiruošti projektams, ir kt. 

 

dsc_5568.jpg (regular, 500x331)

 

Baltijos šalių patirtis gausi, o idėjos nesenka, įsijunkite į EST pasaulį ir jūs! :) 

EST projektai finansuojami iš ES programos „Erasmus+“