LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Apie pokalbius grūzo kampe

Dalis „Atrask save“ yra vienoda visiems. Tačiau vos jaunuoliui užpildžius dokumentus ir mums, jaunimo garantijų iniciatyvos (JGI) koordinatoriams papasakojus apie projekto siūlomas galimybes, prasideda kasdienybė arba individualizuotas darbas bei kitoks kiekvienam jaunuoliui procesas.  Neslėpsiu, mane žavi, JGI koordinatoriams suteikta laisvė, o kartu ir atsakomybė – sukurti savo struktūrą, kokius metodus taikyti, o galbūt nuspręsti, ar įmantrių metodų čia iš viso reikia? Ir šioje vietoje, manau, verta stabtelėti ir paklausti savęs: kuo gyvena dabartinis jaunuolis?

 „Atrask save“ projekte dirbame su jaunais žmonėmis, bandančiais, ieškančiais, taip pat neretai besistengiančiais ištrūkti iš aplinkos spaudimo gniaužtų elgtis „kaip suaugusiems žmonėms“, - susirasti normalų darbą, vesti/ tekėti, imti paskolą, pirkti būstą, tapti geru ar net geriausiu tam tikroje ar net visose srityse ir t.t.  Paskutinių tyrimų duomenimis dėl milžiniško informacijos srauto, begalės pasirinkimų,  paauglystės (t.y. ir savo tapatybės paieškos, prieštaravimų autoritetams, struktūrai, taisyklėms) periodas tęsiasi iki 27-erių metų. Taip, tokio amžiaus dabartinių jaunuolių tėvai jau turėjo šeimas, rimtus darbus ir porą vaikų. O dažnu atveju jų vaikai – dar nei vieno iš šių „privalu turėti“ neužgyveno. Šie skirtumai tarp kartų tikrai nepalengvina jaunuolio savęs paieškų, ir čia galime padėti mes.

Neformali, netobula, bet šarminga aplinka primena jauno žmogaus vidinę būseną, ją tarsi „išneša“ į išorę, - netobulas, ieškantis, kaip tik dėl to ir įdomus. Kaip tik todėl mėgstu kalbėtis su jaunuoliais Vartuose, kampelyje ant laiptų, jaunuolių pakrikštytame grūzo kampu.

Vienas jaunuolis (puikus perspektyvus specialistas IT srityje) metė darbus ir pasiiėmė „pauzę“. Pakviečiau jį į projektą pasikalbėti, ir galimai kartu patyrinėti, apie ji, ta „pauzė“. Atėjęs į antram pokalbiui į Vartus vaikinas pastebimai atsipalaidavo, -  prisiminė save paauglystėje, istorijas, ką jis veikdavo, kas žavėdavo.. kad dabar trūksta to kažko, kad per daug rimtumo ir mažokai džiaugsmo. Toliau pokalbio metu visa tai susiejome su mintimis, ko gi trūksta jo gyvenime, kaip suderinti ir rimtą darbą, ir tą gyvybinę energiją, kurią stebėjau jam kalbant. Kalbamės ir dėliojamės žingsnius toliau, matysim, kur tai nuves.

Po šio susitikimo kažkaip kilo mintis, jog šio projekto kontekste, aš koordinatorė, turiu progą leisti jaunuoliams atsipalaiduoti, bent trumpam pabūti nebūtinai viską žinančiais suaugusiais. Net jei tau 28, 5m (juk visai neseniai baigėsi šiuolaikinė paauglystė!). Ir tada nutinka gražūs dalykai. Tikiu tuo.

Smagu ir, kad patogiai pakritus ant sėdmaišio, ypač jei jis atsainiai guli kur nors jaukiame kampe, nesimato ir ar aš, JGI koordinatorė, šiandien tobulai išsilyginau savo marškinius ar (o ne) nevisai ;)

gruzokampas.jpg (regular, 500x333)


Projektą „Atrasksave“ įgyvendina Lietuvos darbo birža, bendradarbiaudama su Jaunimo reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų ir Jaunimo užimtumo iniciatyvos lėšų.

Jeigu nori dalyvauti projekte, susisiek su JGI projekto „Atrask save“ koordinatorėmis:

el. paštu: jgi.patria@gmail.com;

tel. nr. +370 631 43 310 - Lina; +370 655 80 534 - Giedrė; +370 633 46 057 Justė

daugiauinformacijos: www.jaunimogarantijos.lt www.patria.lt; www.jrd.lt; www.ldb.lt; www.esf.lt.

 juosta.jpg (regular, 500x63)