LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Antroji ,,Mokslo stipendijos“ stovykla – ką patyrėme ir sužinojome?

Praūžė jau antroji ,,A. C. Patria“ savarankiškumo ugdymo centro ,,Kitaip“ mokslo stipendininkų stovykla. 2014 m. užsimezgęs kontaktas su vokiečių fondu ,,Kinderdiorfen in Litauen“ lėmė stipendijos programos, o vėliau ir kasmetės stovyklos atsiradimą. Tai – puiki proga jaunuoliams susipažinti su partneriais iš Vokietijos, gyvai pabendrauti su ,,Mokslo stipendijos“ steigėjais ir linksmai bei turiningai praleisti laiką.

 

Šiemet, kaip ir pernai, trijų dienų stovykla vyko Rumšiškėse. Penktadienį atvykę ir įsikūrę dalyviai susipažino su stovyklos tikslais, žaismingai pasidalino atsakomybėmis ir sudarė susitarimus. Susipažinus su svečiais iš Vokietijos, stipendininkų laukė linksmas ir įtraukiantis vokiečio Stefano organizuojamas workshopas, kurio metu jaunuoliai mokėsi suprasti, kas yra sėkmė ir kaip ją pasiekti. Abejingų nepaliko ir centro jaunuolės Lauros pasidalinimas savo „Nesėkmių istorijomis“. Mergina pasakojo, kaip nelengva buvo nueiti kelią nuo vaikystėje patirtos netekties iki studijų Danijoje ir savo verslo „La lietiniai“ pradžios. Po vakarienės visi dalyvavo improvizuotame talentų vakare/dirbtuvėlėse, kur demonstravo šauniausius savo gebėjimus – kas vėrė nuostabias apyrankes, kas tapė ant akmenėlių, pjaustė vaisių salotas ar kepė vaflius.

 

_mg_5925.jpg (regular, 500x333)

 

Šeštadienio rytą dalyviams gerai nusiteikti padėjo visų kartu atliekami jogos pratimai. Po pusryčių laukė įdomiausių paskaitų ir pokalbių diena. Lektoriai iš Lietuvos ir Vokietijos dalyviams vedė paskaitas aktualiomis temomis. Stipendininkai turėjo puikią progą pasiklausyti viešnios Christine paskaitos savęs motyvavimo tema. Jaunuoliai mokėsi siekti savo tikslų mažais žingsneliais, aiškiai įvardinti savo svajones, kad jos galėtų virsti realybe. O Kauno apskrities priklausomybės ligų centro psichologė Janina Manžurinienė atskleidė savo patirtis dirbant su priklausomybių turinčiais žmonėmis. Vakare linksmybės persikėlė prie laužo – smagūs pokalbiai, liaudies šokiai, vaikinų ir merginų dainų konkursas, naktinis pasivaikščiojimas po Rumšiškes užbaigė ilgą, tačiau turiningą dieną.  

 

img_5659.jpg (regular, 500x333)

 

Stipendininkų sekmadienis prasidėjo gražinimosi procedūromis, kurių metu jaunuoliai turėjo progą pasipuošti profesionaliai atliktu makiažu. Tada ne tik merginų, bet ir vaikinų laukė fotosesija, kurią surengė profesionali fotografė. Popietei besibaigiant visi jaunuoliai galėjo džiaugtis nuostabiomis fotografijomis – ne tik laisvalaikio, bet ir oficialesnėmis. Juk itin svarbu turėti tinkamą dokumentinę nuotrauką. Dienos pabaiga pasižymėjo linksmais stalo ir lauko žaidimais. Atsisveikinus su svečiais iš Vokietijos, dalyvių laukė stovyklos įvertinimo susibūrimas, kuriame jie reflektavo savo patirtis, dalinosi įspūdžiais.

 

img_8624.jpg (regular, 500x375)

 

Negalėjusieji dalyvauti stovykloje taip pat nebuvo užmiršti – šiems stipendininkams dieną prieš buvo skirtas atskiras renginys kavinėje ,,Stop and Go“. Jaunuoliai buvo kviečiami neformalaus susitikimo metu susipažinti su fondo ,,Kinderdiorfen in Litauen“ atstovais, drauge kepti picą ir  linksmai praleisti vakarą.

 

img_8517.jpg (regular, 500x375)

 

 

2014 m. vokiečių fondas ,,Kinderdiorfen in Litauen“ ,,Kitaip“ centro jaunuoliams įsteigė stipendiją, kurią gali gauti 17–23 m. globoje augantys ar augę besimokantys jaunuoliai. Gaunantys stipendiją privalo kas mėnesį susitikti su centro darbuotoja ir drauge aptarti savo išlaidas.  Komunikacijos su fondu ,,Kinderdiorfen in Litauen“ koordinatorė Rita Škriadaitė-Vrubliauskė teigia, kad anksčiau būdavo susiduriama su problema – ilgainiui prarandamas kontaktas su Lydimąjį būstą palikusiais jaunuoliais. ,,Fondui įsteigus ,,Mokslo stipendiją“ tarp jaunuolių ir centro darbuotojų užsimezgė glaudesnis ryšys ir išaugo tarpusavio pasitikėjimas. Norėjome šią situaciją dar labiau pagerinti, tad pagalvojome apie platformą, kuri įtrauktų ir vokiečių partnerius – stovyklą.“, -- sako ji. ,,Kitaip“ centro darbuotojai pastebi ir dar vieną teigiamą stovyklos aspektą. Susipažinę su geradariais iš Vokietijos stipendininkai susimąsto apie galimybę ir patiems ateityje padėti kitiems jaunuoliams.