LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

AJC „Vartai“ savanorės Sigitos tapybos darbų paroda

Sigita - Atviro jaunimo centro "Vartai" savanorė, ne tik vedanti keramikos užsiėmimus, bet ir gelbstinti įvairiose situacijose. Jau seniai brandinta svajonė jaunimo centre surengti Sigitos tapybos darbų parodą pagaliau išsipildė. Didžiuma jų daryti prieš beveik metus, kuomet jai teko gintis tapybos bakalauro diplomą.

 

 Sigita apie parodą:

                 „Ši tema lyg laukė savo laiko. Prieš porą metų, ankstyvą  pavasarį, netoli Kauno amfiteatro,  pirmą kartą pastebėjau nedidelę grupelę vaikų, kurie, tarsi visų pamiršti, gyvena savo susikurtam pasaulyje.  Vėliau sekė  eilė įvykių, vedusių mane būtent link šios temos. Po metų pradėjau tapyti paveikslus, kurių pagrindine tema būtent ir tapo  žmogaus, ypač jauno, vienišumas, nesaugumas. Ciklą pavadinau "VIENI". Šiuos vaikus kažkas pamiršo. Jie vieni su savo baimėmis, fantazijomis, bando burtis į grupeles, sugalvoja savų žaidimų, kurie ne visada atrodo vaikiški. Jie renka butelius Nemuno pakrantėje, o tuos, už kuriuos žino negausią centų – meta į upę. Upė čia yra svarbi jungtis tarp realybės ir fantazijos, tarp kasdienybės ir amžinybės. Tiltas tarsi  jungia vieną pasaulį su kitu. Kai kur peizažas ištirpsta palikdamas sapno nuojautą, kuomet tirpsta riba tarp vaizduotėje esančių siaubų, baimių ir tikrovės. Šie vaikai dažnai dėvi gobtuvus, taip stengdamiesi atsiriboti nuo realaus pasaulio, saugodamiesi jo. Įamžinau juos pati likdama nepastebėta.

                 Drobėse vaizduojamos jauno žmogaus emocijos, nuotaikos ir būsenos man yra svarbios ne tik todėl, kad ir pati visai neseniai buvau paauglė, bet ir dėl to, kad mėgstu nuolat analizuoti žmogų, ieškoti jo prigimties. Mano manymu analizė yra neišvengiama norint išspręsti daugumą gyvenimo sunkumų. Suprasti kas dedasi su manimi ir mane supančiais žmonėmis ir ne kaltinti, o stengtis pažvelgti į kitą lyg jis būtų mano pačios dalis. Tikiu, kad taip ir yra: kiekvienas Jūs esatie skirtingi mano atspindžiai. Ir atvirkščiai.“

 

                 Sigitos tapybos darbų parodą galite pamatyti Atviro jaunimo centro „Vartai“ patalpose atvirų vakarų metu (antradienį – penktadienį, 15 – 19 val.) Paroda veiks iki vasario 11 d.

                 Su Sigita galite pabendrauti ir sudalyvauti jos vedamuose keramikos užsiėmimuose kiekvieną antradienį 17 – 19 val. 

 

  sigita_rex.jpg (regular, 375x500)               sigita_vienidviese.jpg (regular, 498x500)               sigita_vienisas.jpg (regular, 383x500)