LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

AJC „VARTAI“ PRISTATO – SAVANORIS PAULIUS!

 

Atviras jaunimo centras jau daugiau nei pusmetį džiaugiasi savanorio Pauliaus organizuojama veikla – stalo žaidimų vakarais. Paulius jau apšilęs kojas, o mes – visiškai nepagalvojome, jog būtų gražu jį pristatyti ne tik ateinantiems į AJC „Vartai“ jaunuoliams, tačiau ir platesnei visuomenei, todėl skubame tai padaryti (juk kada geriau pažadus vykdyti ir skolas atiduoti jei ne prieš Naujus metus). Tad pradedam.

 

Vardas: Paulius.

Veikla: Stalo žaidimai. 

Pomėgiai: stalo žaidimai, fantastinės knygos, šunys (ypač škotų terjerai),muzika, šokoladas.

Mėgstamiausia frazė: didis žmogus kalba apie idėjas, vidutinis – apie daiktus, o mažas – apie kitus žmones (kas pasakė nepamena).

Nemėgsta: Nepunktualumo. 

 

AJC: Pauliau, kodėl pasirinkai savanoriauti „Vartuose“ ir kur   apskritai apie juos sužinojai?

Paulius: Brolis anksčiau lankėsi „Vartuose“, taigi papasakojo. Aš nepasirinkau, taip išėjo savaime. Tiesiog, žinojau, tik vieną atvirą jaunimo centrą Kaune, o kitų ir nebereikėjo ieškoti.

AJC: O kiek laiko jau savanoriauji „Vartuose“?

Paulius: Apie metus.

AJC: Kas tau buvo sunkiausia pradedant savanoriauti jaunimo centre?

Paulius: Kaip ir visada pradedant kažką daryti naujoje vietoje, kartu su naujais žmonėmis. Sunkiausia buvo pradžioje rasti norinčių žaisti. Pakankamai sunku įkalbėti naujus žmones bent jau pabandyti sužaisti vieną ar antrą, ar dvidešimt penktą žaidimą. Daugelis vis dėlto skeptiškai žiūri į stalo žaidimus arba per mažai pasitiki savo jėgomis: „Aš nemoku, nesuprasiu, nesugebėsiu.“ Pralaimėtojo filosofija. Nenori net pabandyti. Išankstinės nuostatos bujoja.

AJC:Kiek laiko tavo pomėgis ir aistra yra stalo žaidimai?

Paulius: Neatsimenu. Bet ne tame gi esmė. Esmė, kiek turiu žinių apie stalo žaidimus. O žinių daug.

AJC: Ko jaunuoliai gali išmokti dalyvaudami stalo žaidimų vakaruose?

Paulius: Gali išmokti ne tik siekti pergalės, bet ir priimti pralaimėjimą be didelio streso. O geriausias variantas, kad tiesiog mėgautųsi procesu. Taip pat stalo žaidimai lavina labai įvairias asmens savybes: loginį mąstymą, reakciją, bendravimo įgūdžius, kūno kalbos skaitymą, gebėjimą dirbti (žaisti) komandoje, būti lyderiu.

AJC: Ką pasakytum tiems kurie mano jog stalo žaidimai tik  mažiems vaikams ? 

Paulius: Jiems nereikia nieko sakyti. Nes vis tiek nepatikės. Su jais reikia sulošti keletą partijų ;)

AJC: Ir vis tik, kas gi tave įkvepia, uždega ir motyvuoja savanoriauti atvirame jaunimo centre?

Paulius: Viskas neįkvepia, kvėpavimo procesas vyksta automatiškai, nes kitu atveju „užsilenkčiau“. Uždegt, kol kas taip pat dar niekas nesikėsino, taigi kol kas esu sveikas ir neapsvilęs. O jei rimtai, tai visada stengiuosi daryti tai kas man patinka. Man patinka žaisti stalo žaidimus. Tai ir darau jaunimo centre.

AJC: Kokie tavo ateities planai?

Paulius: Atsidaryti savo žaislų parduotuvę.

AJC: Na, ir pabaigai tavo palinkėjimas visiems?

Paulius: Linkiu tiksliai žinoti ir įvardinti savo svajones, o po to, aišku – jas įgyvendinti!

 

Na štai, toks yra atviro jaunimo centro savanoris Paulius. Jei norėtumėte apie jį sužinoti dar daugiau bei linksmai praleisti laiką, susipažinti su naujausiais stalo žaidimais ir išmokti juos žaisti – nuo 15 valandos, antradieniais, užsukit į „Vartus“. Liūdna tikrai nebus. Pažadam!