LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Afrikoje savanoriavęs lietuvis: „Tai buvo pats geriausias laikas mano gyvenime“ (video)

ea.jpg (regular, 400x300)

 

„Savanorystė man, kaip žmogui, davė labai daug. Grįžau visai kitoks, su naujomis idėjomis, su ryžtu daryti čia Lietuvoje daug naujų dalykų. Tai subrandino mane kaip žmogų ir leido visose srityse pasiekti tai, ko norėjau, apie ką svajojau“, – pasakoja 6 mėnesius Afrikoje savanoriavęs Mykolas Vadišis. Grįžęs jis sukūrė kelionių rubriką viename didžiausių naujienų portalų ir yra jos redaktorius.

 

M. Vadišis savanoriauti vyko pagal ES programos „Veiklus jaunimas“ Europos savanorių tarnybos (EST) projektą. Pusę metų jis praleido Kenijoje, dirbdamas su vaikais, siekdamas ugdyti jų įgūdžius, įtraukti į aktyvią veiklą.

 

„Europos savanorių tarnybos dalyvis išvyksta į kitą šalį, joje gyvena ir dirba pelno nesiekiantį ir vietos bendruomenei naudingą darbą socialinėje, kultūrinėje, gamtos apsaugos, jaunimo ir visuomenės informavimo ar kitoje srityje“, – pasakoja Rasa Jančiauskaitė, EST koordinuojančios Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros atstovė.

 

Pagal EST vykti galima į Europos, Azijos ir Afrikos valstybes. Pasak R. Jančiauskaitės, pagal programą kompensuojamos visos kelionės ir pragyvenimo išlaidos, tačiau išskirtiniais atvejais gali tekti prisidėti 10 proc. kelionės išlaidų. EST savanoriu gali tapti žmonės nuo 18 m. iki 30 m.

 

Savanorystės galimybės pristatomos Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje parengtame „Sėkmės recepto“ reportaže.

 

Europos savanorių tarnyba: kaip, kur, kas iš to? (http://youtu.be/ypO_-V07nzI)