LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

AC Patria žingsniai globos namų pertvarkos procese

Mūsų šalyje apie globos įstaigų pertvarką, alternatyvias globos formas, bendruomenines paslaugas neįgaliems bei valstybės globojamiems jaunuoliams, seneliams bei vaikams kalbama jau ilgus metus. Tačiau kol kas kalbų daugiau nei darbų, o realūs pokyčiai vyksta lėtai ir net labai lėtai. Visame deinstitucionalizacijos procese kiek įmanoma aktyviai siekia būti ir mūsų organizacija, kadangi turime daugiau nei per 8 metus sukauptos patirties savarankiškumo ugdymo centre „Kitaip“, kuriame paslaugas teikiame jaunuoliams buvusiems valstybės globoje. Nors dažnai ir mes pasisakome apie tai, kad nelabai kam mūsų patirtis įdomi ir nelabai daug norinčių suprasti apie mūsų siūlomas alternatyvias jaunuolių lydėjimo ir apgyvendinimo formas, tačiau kartais randasi žmonių, besidominčių mūsų teikiamomis paslaugomis.

 

Birželio 7 d. SBĮ Kauno rajono savivaldybės Socialinių paslaugų centre įvyko institucinės globos pertvarkos klasterio kūrimo Kauno regione apskrito stalo diskusija. Joje dalyvavo Kauno regiono savivaldybių atstovai, nevyriausybinės organizacijos, mokslininkai, Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorė Asta Kandratavičienė bei neįgaliųjų, turinčių proto ir (ar) psichikos negalią, ir jų šeimų srities ekspertė.

 

Dalyvauti diskusijoje bei savo matymais pasidalinti buvo pakviesta ir VšĮ „Actio  Catholica Patria“ vadovė Kristina Mačiulytė, kuri pasidalijo išėjusių iš globos namų jaunuolių savarankiškumo ugdymu lydimajame būste patirtimi. Susitikimo metu taip pat apie Arkos bendruomenę papasakojo jos vadovas Gedas Malinauskas, SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centro direktoriaus pavaduotoja, laikinai einanti direktoriaus pareigas, Kristina Stanislovaitienė pristatė Dienos socialinės globos centro veiklą.o  Vaikų gerovės centro „Pastogė“ direktorius Ričardas Kukauskas pristatė naujovę Kaune – budinčius globėjus.

 

untitled.jpg (regular, 500x282)

 

untitled2.jpg (regular, 500x275)