LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

„A. C. Patrios“ automobiliuko kelionė į Prezidentūrą

 

 image001.gif (regular, 85x74)

Gruodžio 11-os dienos šaltą ir snieguotą popietę Vilniuje Prezidentūros rūmų kiemelis antrą kartą priglaudė 28 nevyriausybines organizacijas (NVO). Sugužėjo žmonės iš įvairiausių Lietuvos kampelių su gėrybėmis, gamintomis žmonių su negalia, įvairaus amžiaus jaunuolių bei žmonių esančių įkalinimo įstaigose. Kad prekyba eitųsi geriau, o gražios nevyriausybinių organizacijų idėjos nesiliautų būti įgyvendinamos, kiekvieną kioskelį aplankė ir mugės globėja, Lietuvos Respublikos prezidentė, Dalia Grybauskaitė. Pasiklausinėjo prezidentė kaip gyvenam, sužinojo apie vasarą vykdytą „Humanos“ projektą bei apžiūrėjo mūsų atsivežtų lankstinukų.

Kad šaltis per daug neapkandžiotų nosių nei organizacijų atstovams, nei mugės svečiams, buvo vaišinamasi kareiviška koše, arbata bei namuose keptais kvapniais sausainiukais. Kaulų stingulys buvo vaikomas šokant koncerte, kuriame pasirodė žmonių, turinčių negalią, kolektyvas, keletas folklorinių ansamblių, sostinės Šv. Jonų gospelo choras, o kelią į tolėliau esančius namus nušvietė ugningas fakyrų pasirodymas.

Ir mes ten buvome, arbatą kavą gėrėme, per barzdą varvėjo, visko daug apturėjom. Susipažinome su naujais žmonėmis, radome draugų ir bendraminčių, pardavinėjome žavingas „A. C. Patrios“ kūrybingų lankytojų gamintas žvakides, keramiką, atvirutes bei sages, rinkome aukas naujai, minkštai ir labai patogiai sofutei „Vartų“ lankytojams ir parsivežėme daug gerų įspūdžių.

Svarbiausia, radome prieglobstį Vilniuje daugybei kalėdinėse dirbtuvėse gamintų žvakidžių, kurios šildys ne vieną žmogų staugiant žiemos supykdytam vėjui ir šalčiui braškinant tvoras, bus puiki dovana mylimam žmogui ar širdžiai malonus atsiminimas iš kalėdiniu stebuklu virtusio sekmadienio.

 

image001.gif (regular, 85x74)

Savanorė Laura