LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

„A. C. Patria“ vyko jaunuolių susitikimas su teisininkais

Kovo pradžioje jaunimo centro „Vartai“ ir „Kitaip“ centro jaunuoliai turėjo nekasdienę galimybę – susitikimą su teisininkais. Advokatas Andrius Būdvytis ir  VDU teisės mokslinio būrelio nariai teisės studentai Mantas Kavaliauskas, Laima Ramanauskaitė, Artūras Grigas jaunuoliams parengė ir pravedė pristatymą-diskusiją apie greitųjų paskolų ėmimo bei vogtų daiktų įsigijimo teisinius aspektus.

Susitikime dalyvavę jaunuoliai klausėsi aiškiai ir įdomiai pristatomų temų, dalinosi savo patirtimi, galėjo raštu ar žodžiu užduoti klausimus. Po šio susitikimo teisės studentai parengė ir praktines rekomendacijas, kurios pateikiamos žemiau. Susitikime dalyvavę jaunuoliai galės prisiminti aptartas temas, o tie, kurie negalėjo dalyvauti – turi galimybę glaustai sužinoti patarimus, kaip elgtis susidūrus su vogtų daiktų problema ar greitųjų kreditų ėmimu: 

 

credit-card-croc-2.jpg (thumb, 160x110)

 

Praktiniai patarimai susiję su vogtų daiktų naudojimu:

 

- Naudodamiesi vogtais daiktais visuomet rizikuojate, kad jie gali būti iš jūsų konfiskuoti.

- Konfiskuojant nusikalstamu būdu įgytus daiktus už juos nėra atlyginama.

- Neverta laikyti pas save vogtų daiktų, nes vien už jų laikymą kyla baudžiamoji atsakomybė.

- Už vogtų daiktų įgijimą, laikymą ir realizavimą žinant, kad tas turtas gautas nusikalstamu būdu, yra baudžiama iki 4 metų laivės atėmimo bausme.

 

Praktiniai patarimai, susiję greitųjų kreditų ėmimu:

 

- Taisyklė paprasta: pasiskolinti pinigų yra kur kas lengviau nei juos sugrąžinti.

- Pasiėmus greitąjį kreditą naudingiausia jį grąžinti kaip įmanoma anksčiau ir greičiau, taip išvengsite papildomų mokėjimų.

- Verčiau skolintis iš šeimos nario, draugo ar kaimyno negu iš greitųjų kreditų bendrovių.

- Esant situacijai, kuomet skubiai reikia pinigų, verčiau parduoti turimą daiktą, negu skolintis iš greitųjų kreditų bendrovių.

- Palūkanos ir delspinigiai nėra tapatūs terminai, delspinigiai atlieka baudos funkciją.

- Asmens mokumą vertina nepatyrę ir neturintys aukštos kvalifikacijos darbuotojai, darantys daug klaidų. Atsakingai pasvarstykite, ar kreditas jums būtinas ir ar sugebėsite jį grąžinti.

- Iškilus problemai, nedelsiant kreiptis į tuos, kurie tuo klausimu gali padėti. Yra keletas būdų: kreiptis į advokatų kontorą/teisės mokslinį būrelį/nemokamos pirminės pagalbos centrą.

- Jei nesugebate sugrąžinti paimto kredito, stenkitės su kredito bendrovėmis bendrauti elektroninių paštu, o ne telefonu. Elektroninio pašto laiškai gali būti kaip įrodymas tolesniuose ginčo sprendimo etapuose.

- Nesugebant grąžinti pirminės greitosios paskolos, jokiu būdu neimkite papildomos paskolos ankstesnei skolai padengti. Nes jei nesugebate pirminės gražinti, nesugebėsite ir papildomos paskolos padengti. Paskolos našta taps nepakeliama.

- Greitųjų kreditų bendrovėms nesvarbu ar jūs paėmėte pirmąją paskolą ar dešimtą, svarbu kad ją gražintumėte, neatsižvelgiant į jūsų mokumo įvertinimą, finansinę padėtį ir t.t.

- Jeigu pasiskolinote 100 lt, tai jums už mėnesį reikės grąžinti 125 lt. Tačiau jei paimsime metinę palūkanų normą. Tai jums susidarys 300%. Taigi metų pabaigoje, jei pamiršote grąžinti, tūrėsite gražinti daugiau nei 3500 tūkstančių litų. Nors pasiskolinote tik 100 lt.

- Kiekvienas kredito bendrovės papildomas jums atsiųstas laiškas primenantis apie pareigą sumokėti, jums kainuoja – nedelskite.

 

 

Dėkojame svečiams, sugebėjusiems aiškiai ir patraukliai pristatyti temas, įdomiai vesti diskusiją. Linkime sėkmės darbuose, tikimės, jog ir ateityje bendradarbiausime.

 

“A. C. Patria” komanda.