LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

,,A. C. Patria“ Užgavėnės – blynai, savanorystė ir buvimas kartu

 

Šimtmečio Užgavėnes ,,A. C. Patria“ komanda sutiko triukšmingai. Tradiciškai, darbuotojai bei savanoriai dalyvavo Rumšiškių Lietuvos liaudies buities muziejaus rengiamoje šventėje, kur susirinkusiuosius vaišino blynais ir dalinosi gera nuotaika.

 

_mg_4721.jpg (regular, 333x500)

 

Į Rumšiškes kepti blynų be darbuotojų, vyko ir savanoriai iš Lietuvos, Ukrainos bei Ispanijos, nauji ir ,,užkietėję“ vartininkai bei esami ir buvę Lydimojo būsto gyventojai. Pasak centro ,,Kitaip“ darbuotojos Ingos Rusinaitės–Vaitkuvienės, šventė praturtino ne tik gerais įspūdžiais, bet ir tapo puikia proga niekad nesavanoriavusiems jaunuoliams tai išbandyti, o  užsienio savanoriams – pažinti lietuvių kultūrą. Šiai minčiai pritarė ir ispanė savanorė Cristina. Anot merginos, ją sužavėjo muziejaus po atviru dangumi idėja ir jo atmosfera. Vienas iš labiausiai Cristiną nustebinusių dalykų buvo tradicinės Užgavėnių kaukės, kokių ji niekada nebuvo mačiusi. ,,Nors šios kaukės turėtų būti pakankamai baisios, kad išgąsdintų žiemą, jos iš tikrųjų labai gražios. Tiesiog nuostabu, kad kaukės – gamintos rankomis. Su Hana, kita savanore iš Ukrainos, puikiai praleidome laiką ir tikimės dar kada nors čia sugrįžti.“, – įspūdžiais dalinosi mergina. Šventės savanorė Joana taip pat džiaugėsi galimybe pailsėti nuo mokslų ir atsiduoti Užgavėnių sūkuriui: ,,Kūrėme šventę ne tik kitiems, bet ir sau.“, – pastebėjo ji.

 

_mg_4668.jpg (regular, 333x500)

 

Pasak I. Rusinaitės-Vaitkuvienės, visa ,,A. C. Patria“ komanda iš Rumšiškių parsivežė nuostabiausių patirčių ir prisiminimų apie įstabias akimirkas. Atrodytų, paprasta išvyka į šventę tapo puikiu akstinu, leidusiu pamatyti organizaciją ir jos lydimus jaunuolius kaip vieną didelę šeimą. ,,Į Užgavėnes Rumšiškėse vykau pirmą kartą. Žaviuosi Patrios tradicija kiekvienais metais važiuoti į Liaudies buities muziejų savanoriauti – kepti blynus šventės svečiams, tad šįkart prisijungti nusprendžiau ir aš. Vos tik atvykę iš karto užsikrėtėme šventine nuotaika – kūrenome laužą, nešiojome tešlą, kvietėme svečius prisidėti. Įsiminė momentas, kai prie mūsų priėjęs senelis išsitraukė trinkelę ir ant jos iškepė blynų ne tik sau ir anūkei, bet ir visiems aplinkiniams.“,– įspūdžiais dalinosi ji. I. Rusinaitę-Vaitkuvienę sužavėjo ir kartu vykusių jaunuolių parodytas bendruomeniškumo pajautimas. ,,Viena mūsų  kompanijos dalyvė yra vegetarė, ją pykina net nuo mėsos kvapo. Tačiau darbuojantis Rumšiškėse nebuvo kur dėtis, kadangi šalia blynų buvo kepami spirgučiai, o pasibaigus aliejui, keptuvę tepėme taukais. Mergina didvyriškai beveik visą laiką atstovėjo prie blynų, nors tai jos reikalavo daugybės pastangų.“, – situaciją prisiminė specialistė.

 

_mg_4691.jpg (regular, 500x333)

 

Didelį įspūdį jai paliko ir vyresniųjų jaunuolių globa jaunesniesiems bei greitas reagavimas vėliau atsitikusiame ne itin maloniame įvykyje. ,,Šventės pabaigoje visi sutarėme nueiti prie degančios Morės. Beeinant prieš mus paslydusi nugriuvo senyvo amžiaus moteris, vedina anūke. Visa Patrios komanda sureagavo itin operatyviai – kėlė moterį, kvietė pagalbą, rūpinosi mažąja mergaite.,– prisiminė I. Rusinaitė-Vaitkuvienė. Anot jos, ši situacija atskleidė patį gražiausią žmogiškumo momentą. ,,O Morė taip ir sudegė neaplankyta, – juokėsi ji –  Kartais net ne pačios atrakcijos, o tarpusavio bendravimas ir pagalba kitiems sukuria nuostabiausią šventinę atmosferą.“,– įsitikinusi I. Rusinaitė-Vaitkuvienė.

 

img_4653.jpg (regular, 500x333)

 

Tarptautinės Savanoriškos veiklos projektai finansuojami iš ES programos „Erasmus+“