LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

,,A. C. Patria“ minėjo Tarptautinę savanorių dieną

Kaip ir kasmet, gruodžio 5-ąją visame pasaulyje švenčiama Tarptautinė savanorių diena.     ,,A. C. Patria“ Savanorių centro iniciatyva ši proga Kaune buvo pažymėta triukšmingai.

 

Vidurdienį šventę pradėjo tarptautinių ir vietinių savanorių organizuojama informavimo akcija. Žygiuodami Laisvės alėja ir kalbindami susidomėjusius praeivius, savanoriai kvietė juos atlikti smagias su savanoryste susijusias užduotis. Įveikusieji šiuos nedidelius iššūkius buvo apdovanoti nemokamu gardžiu kavos ar arbatos puodeliu vakarinėje šventės dalyje. Kauniečiai buvo skatinami atkreipti dėmesį į neatlygintino darbo reikšmę ir svarbą šiandieniame pasaulyje bei pamąstyti, ką savanoriška veikla reiškia kiekvienam jų asmeniškai.

 

savanoridiena_eisena.jpg (regular, 500x333)

 

Vakare visi, neabejingi savanorystei, buvo kviečiami šventę užbaigti kavinėje ,,Kultūra“. Norintieji pasisemti daugiau žinių apie savanoriškos veiklos galimybes turėjo progą pabendrauti su savanorius priimančių organizacijų atstovais ir pačiais savanoriais, jų paklausti visų rūpimų klausimų. Įdomiomis ir intriguojančiomis istorijomis apie savanorystės subtilybes dalinosi tarptautiniai ir vietiniai savanoriai. Vakarą pradėjo laipiojimo centro ,,Miegantys drambliai“ vadovės Eglės Rušinskaitės pasakojimas. Ji atskleidė savanorių svarbą organizacijoje – kadangi centrą lanko nemažai vaikų su negalia, be savanoriškos pagalbos jie negalėtų pasiekti kelionės tikslo. ,,Neretai klausiame, kokia yra savanorystės prasmė žmogui, kuris savanoriauja. Galiu atsakyti, kad savanorystė keičia gyvenimus – nuostabu būti to dalimi.“, – sakė ji.

 

Išsakytai minčiai pritarė ir savanorė Liucija – savanoriška veikla ,,Miegančiuose drambliuose“ merginai padėjo geriau suvokti savo stiprybes, suprasti, kokioje srityje ji galėtų dirbti. Anot Liucijos, jos sprendimą tapti savanore paskatino darbo paieškos. Baigusi savanorystę mergina išėjo su pilnu žinių ir įgūdžių bagažu, tad neabejoja, kad šis pasirinkimas buvo lemtingas.

 

Savo istorija pasidalino ir Karolina iš Čekijos. Mergina į Kauną atvyko studijuoti pagal ,,Erasmus“ programą. Apsipratusi su nauja vieta, Karolina suprato – nenori savo laisvo laiko leisti veltui, ir pasirinko savanorystę fonde ,,Maisto bankas“. ,,Savanoriška veikla reikalinga ne tik tiems, kuriems padedate, bet ir pačiam sau. Tai – puiki galimybė susipažinti su naujais žmonėmis, išmokti netikėtų dalykų ir įgauti motyvacijos, kuri pravers tolesniame jūsų kelyje.“, – susirinkusiuosius skatino ji.

 

savanori7diena.jpg (regular, 500x333)

 

Savanorė turkė Gizem į Kauną taip pat atvyko studijuoti. Kadangi savanorystė jau tapo merginos gyvenimo dalimi, vos tik atvykusi ji pradėjo ieškoti tinkamos organizacijos. Mergina greitai pradės savanorišką veiklą ,,Caritas“ Senamiesčio vaikų dienos centre. Šventėje ji pasidalino savanoriško darbo su vaikais pabėgėlių centre Turkijoje patirtimi. Gizem gyvena mieste, kuris įsikūręs arti pasienio su Sirija, tad bėgdamos nuo karo šeimos kuriam laikui įsikuria būtent čia. Mergina su kitais savanoriais anglų ir turkų kalbų mokydavo vaikus, žaisdavo su jais žaidimus. ,,Keista,  kad mes gyvename įprastą gyvenimą, o šie žmonės bėga nuo negandų, užklupusių jų namus – atviravo ji – Jeigu turite bent vieną laisvą valandą per savaitę, tikrai galite skirti laiko savanorystei ir suteikti prasmės kitiems, o tuo pačiu patirti unikalių potyrių.“

 

gitaros.jpg (regular, 500x281)

 

Šventėje taip pat buvo pristatytos įvairios iniciatyvos, kurias savanoriai įgyvendina savanorystės vietose. Claudia iš Ispanijos savanoriauja V. Kudirkos viešosios bibliotekos Šilainių padalinyje. Mergina domisi istorija, miesto kitimo procesais, todėl nusprendė paanalizuoti Šilainių mikrorajono pokyčius per pastaruosius dešimtmečius. Mergina prašo visų kauniečių padovanoti jai nuotraukų, kuriose užfiksuoti senieji Šilainiai. Vėliau Claudia nufotografuos, kaip tos pačios vietovės atrodo šiandien. Savanorė tikisi, kad pavyks surengti ir parodą.

 

Renginyje lankėsi ir įvairių savanorius priimančių organizacijų atstovai: ,,Caritas“, ,,Maisto bankas“, V. Kudirkos viešoji biblioteka, ,,Gerumo ranka“ ir kt. Šventę užbaigė smagios dirbtuvėlės ir šokiai.

 

bendrafoto.jpg (regular, 500x281)