LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

16 valandų pameistrystės...

16 valandų pameistrystės


Daugelis jaunų žmonių nuolat ieško savęs, savo profesijos, specialybės, patirties.  Kai kurie bando kalbėtis su pažįstamais, stebi aplinką, skaito ir renka informaciją ir taip pasirenka savo ateitį. Tačiau vis tiek iki galo nesuprasi, ką tau gyvenime reikės daryti.

„A.C.Patrios“ Savarankiškumo ugdymo centras „Kitaip“ suteikia galimybę jaunuoliams praktiškai išbandyti save norimoje specialybėje.  Šiandien noriu pasidalinti merginos, kuri atliko pameistrystę Marijampolėje „Heros“ kirpykloje patirtį. Dėl tam tikrų aplinkybių ji iš 160 valandų galėjo mokytis tik 16, bet... Niekada nebūčiau patikėjusi, kad ir tokia trumpa patirtis gali atnešti tiek daug supratimo ir išmokimo. Labai ačiū meistei Rasai Galinienei, kuri skyrė laiko Viktorijai.

 

 

Mergina per 16 valandų gavo tiek dėmesio ir išbandymų, apie kuriuos tik teoriškai girdėjo mokykloje... „Aš labai džiaugiuosi pameistryste. Meistrė buvo supratinga ir draugiška. Ji mane supažindino ir išmokė daugybės dalykų – taisyklingo galvos plovimo, kaip smulkmeniškai aptarnauti klientus, kaip džiovinti taisyklingai plaukus, kaip garbanoti net 3-mis instrumentais, kaip įsegti „špilkutes“, kad nesimatytų jų. Taip pat kaip svarbu darant šukuoseną turėti planą ir viziją galvoje.<...> sunku buvo džiovintuvą laikyti už rankenos, o ne už galo. Na, žinot mokykloje mums leisdavo laikyti už galo, kad būtų patogiau, kol įprasim. O čia... ir džiovinti plaukus nuo priekio riečiant. Neišeidavo man, sudėtinga kažkaip... labai man patiko. Jei aplinkybės būtų kitokios labai norėtųsi dar mokytis, bet...“

 

Atrodo taip lengva ir paprasta. Rankai įgūdžių ir praktikos daug dar reiktų, tačiau mano (kaip merginą lydinčios darbuotojos) akimis mergina gavo pasitikėjimo ir tikėjimo savimi tiek, kiek negavo per pusantrų metų mokykloje ar kažkur kitur. Viskas nebuvo rožėm klota. Rasti laiko eiti į pameistrystę, susiderinti ją, kai skiria 100 kilometrų - nėra paprasta. Tas užtruko praktiškai visą vasarą, tačiau net nutrūkusi pameistrystė padovanojo merginai neįkainojamą patirtį. Jaunuolis gali Pačiupinėti, ką reiškia 8 valandas išbūti darbe stovint ar kalbinant, tariantis su žmonėmis ir pan.

 

Pameistrystės finansuojamos Vokiečių fondo „Kinderdörfer in Lithuania e.V.“