LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Išvyksta ,,A. C. Patria” savanoris Thomas

,,A. C. Patrioje”  11-os mėnesių savanorystę baigė tarptautinis savanoris iš Prancūzijos – Thomas Giannoni.  Atviro jaunimo centro ,,Vartai“ pagalbininkas jau ruošiasi naujam iššūkiui – rugsėjo gale Thomas pradės metų trukmės savanorišką veiklą Gruzijoje – pradinukus mokys prancūzų kalbos. 

 

Kinu ir video kūrimu nuo ankstyvos paauglystės besidomintis T. Giannoni Prancūzijoje dirbo vasaros stovykloje. Jis drauge su jaunaisiais stovyklautojais kūrė trumpametražius filmukus. Pasibaigus stovyklos laikui vaikinas suprato – nori dirbti su vaikais ir jaunimu, tad nusprendė pasidomėti savanorystės užsienyje galimybėmis. Plačiau paanalizavus Europos savanorių tarnybos (EST) siūlomus projektus, Thomas užpildė paraiškas vykti į savanorišką tarnybą Lietuvoje ir Portugalijoje. Sulaukęs pasiūlymų iš abiejų šalių vaikinas pasirinko Lietuvą ir  pagal VšĮ ,,A. C. Patria" koordinuojamą Europos savanorių tarnybos programos projektą ,,Youth Sociocultural Activator" atkeliavo į Kauną. ,,Portugalija – Prancūzijai artima šalis. O aš norėjau aplankyti dar nepažintą kraštą, pamatyti tenykštę kultūrą. Lietuva tam puikiai tiko, kadangi iki tol mano  žinios apie šią šalį apsiribojo mokėjimu ją aptikti žemėlapyje.“ – pasakoja jis.

 

thomasgiannoni.jpg (regular, 500x333)

 

Atvykęs į Kauną Thomas pradėjo savanoriauti atvirame jaunimo centre ,,Vartai“ – padėjo centro darbuotojoms organizuoti veiklas, su jaunuoliais kūrė filmus. Vis dėlto, vėliau jo veiklos išsiplėtė ir vaikinas pradėjo glaudžiai bendradarbiauti su visais ,,A.C. Patria" centrais. T. Giannoni kūrė organizacijos veiklą pristatančius filmukus, kalbino kitus savanorius apie jų patirtis Lietuvoje – šie pasakojimai vėliau atsiskleisdavo Thomo kurtuose video. Savanoris taip pat atnaujino organizacijos oficialų internetinį puslapį, padėjo ruošiantis įvairiems renginiams.

 

31955069_10160337662075253_5560257347072294912_o.jpg (regular, 500x333)

 

Kalbėdamas apie savanorystės patirtis, T. Giannoni neslepia – savanoriška veikla jam suteikė daug. ,,Ne tik darbas organizacijoje, bet ir pati kelionė bei pažintys su naujais žmonėmis mane praturtino ir leido suvokti, kur toliau turėčiau eiti. Užnugaryje beveik metams palikau viską – šeimą, draugus, projektus, vykdytus Prancūzijoje. Manau, kad toks atsiskyrimas padeda įsiklausyti į save ir ir nuspręsti, ko nori iš gyvenimo.“ –  sako jis. Tarptautinę savanorystę išbandęs vaikinas įsitikinęs, kad dauguma savanorių, atliekančių savanorišką veiklą užsienio šalyse, tokį kelią pasirenka siekdami pažinti save ir atrasti sau mielą veiklos sritį. ,,Nuo mažens žinojau, kad noriu dirbti kino industrijoje, tačiau vėliau šį norą numalšinau. Šioje srityje siekti karjeros yra labai sudėtinga, tad daug lengviau pasakyti, kad man tai neįdomu. Bandžiau surasti sau kitų veiklų, už kurių galėčiau užsikabinti, vengiau tikrųjų savo troškimų ir įtikėjau, kad man jų nereikia. Vis dėlto, savanorystės metu supratau, kad visą tą laiką tiesiog bėgau nuo savęs.“ – atviravo jis.

 

32187152_10160337660310253_8461951713404780544_o1.jpg (regular, 500x333)

 

Šiuo metu Thomas ruošiasi savanorystei Gruzijoje – apsisprendimui toliau savanoriauti stiprius pagrindus padėjo patirtis, įgyta Europos savanorių tarnybos pagalba. Po metų grįžęs iš savanorystės šioje šalyje Thomas tikisi pradėti intensyvius kino kursus Pancūzijoje ir toliau siekti savo svajonės. Vaikinas tiki: tarptautinė savanorystė gali atverti naujų galimybių ir padėti pažinti tikrąjį save, tad abejojantiems, ar verta pamėginti, jis atsako – tikrai verta.

 

EST projektai finansuojami iš ES programos ,,Erasmus+“