LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Kūrybinių dirbtuvėlių magija

dscn6087.jpg (regular, 500x375)Antradieniais, jaunimo centre “Vartai”, verda tikrų kūrybinių dirbtuvėlių magija. Jaunimas draugiškai susispietęs aplink stalą tai susikaupimo tyloje, tai smagiai pasišnekučiuodami kažką minko, dažo, spaudo, kočioja, raito, nužvelgia kaimyno darbą ir toliau įnirtingai palinksta link savojo meno kūrinio. Jų rankose atgyja ir įgauna formą atrodytų šaltas molio gabalas.

 

Su šiuo apibūdinimu tikriausiai nesutiktų Sigita, “Vartų” savanorė ir šių dirbtuvėlių organizatorė. Anot jos, molis kaip gyva būtybė, su juo reikia elgtis švelniai, neskubėti ir atiduoti visą savo šilumą. Molį Sigita įsimylėjo dar dailės gimnazijoje, keramikos pamokose. Dabar ji jau ketvirto kurso studentė Dailės akademijoje studijuojanti tapybą, tačiau molio taip ir nepamiršo. Pavargus nuo tapybos, jos rankos vis linksta prie molio, nes jis "įžemina", nuramina mintis, sugeria emocijas ir leidžia atsipalaiduoti.

 

Panašiai apie molį kalbėjo ir besidarbuojantis jaunimas. Jiems tai poilsis, ramybė, galimybė išmokti dirbti su moliu, vizijas paversti realybe. Taip pat tai tam tikras socializacijos procesas: šiuose užsiėmimuose jie bendrauja, susipažįsta su naujais žmonėmis, iš Sigitos sužino apie vykstančias parodas ar vedamas nemokamas paskaitas. Savanorės tikslas, kad čia atėję ne tik išmoktų pajusti molį, atsipalaiduotų, bet ir daugiau sužinotų apie Kaune vykstančius kultūrinius renginius, meną. Mergina nepatingi atnešti knygų ar žurnalų, visuomet atsako į klausimus ir iš savo asmeninės patirties konsultuoja apie galimybes studijuoti menus.

 

“Vartai” jaunimui augti puiki vieta, Sigita čia taip pat pirmą kartą apsilankė būdama dar paauglė, vėliau savo darbelius pardavinėjo “Vartuose” organizuojamame blusturgyje. Na o kai reikėjo pasirinkti praktikos vietą ji suprato, jog tai ir bus ta vieta, kurioje ne tik ji mokysis, bet ir galės išmokyti kitus. Sulaukusi didelio jaunuolių susidomėjimo šiuo amatu (kiekviename užsiėime būna apie 10 žmonių) net ir po praktikos ji nepaliko “Vartų” ir tapo jų savanore.

 

Dabar kiekvienas gali apsilankyti šiose dirbtuvėlėse antradieniais nuo 17:30 iki 19 valandos ir kartu ĮSIMYLĖTI MOLĮ.

 

Savo įspūdžius keramikos užsiėmimo metu aprašė Gintarė.