LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Tarp vegetavimo ir konfrontavimo

Vegetuoji ar konfrontuoji?

gary-taxali5.jpg (regular, 500x276)

Norisi pasidalinti viena situacija, kuri, man atrodo, atskleidžia santykio svarbą tarp kliento ir darbuotojo. Viskas buvo taip... Vegetavo vieną kartą jaunuolis sau ramiai. Užmežgus kontaktą ir Pakvietus jaunuolį gyventi į lydimą būstą, jis apsidžiaugė ir sutiko.

Tačiau tikriausiai pats nežinojo, kaip čia viskas bus. Atvažiavęs ir pamatęs, kaip sunku pereiti iš vegetavimo į savarankiškumą, tiesiog apalpo ir viskas... Tokia buvo pradžia... Tačiau, jaunuolis uoliai kopė į savarankiškumo olimpą, gal ne visada suprasdamas ar išbūdamas tame aukštyje, kuriame norisi pačiam. Tačiau pastangos ir energija buvo tokie dideli, kad santykio darbuotojai* dažnai nespėdavo paskui. Todėl kildavo konfliktų, pykčio ir konfrontacijos. Tikriausiai nepatikėsite, bet konfrontacijos būdavo labai daug ir pastoviai... Tačiau darbuotojo buvimas šalia, atvirumas, ribų išlaikymas ir aiškiai įvardyti susitarimai santykį sustiprino su jaunuoliu taip, kad ir išmestas iš lydimo būsto už taisyklių nesilaikymą, jis vis dar nori sugrįžti ir toliau dirbti bei mokytis savarankiškumo...

Moralas: nebijokite ir negailėkite jaunuolio, o geriau aiškiai ir skaidriai kalbėkite su juo, taip padėsite ir sau, ir jam.