LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Savanorystės nauda ateičiai arba kaip savanorystė pakeičia žmogų

Pasakoja savanorystės kelią išbandęs dabar perspektyvus jaunas specialistas Vydūnas Pakrijauskas šiuo metu dirbantis vienoje didžiausių aviakompanijų Europoje kokybės auditoriumi.

227255_1747140160524_3929314_n.jpg (thumb, 107x160)

 

„Štai ir atėjo diena kai galiu pasidalinti savo patirtimi, tiesa sakant visada maniau, jog patirtimi gali dalintis srities profesionalai, kurie ant savo pečių turi keliasdešimt metų patirtį, visada gali pasakyti kaip buvo praėjusiais laikais ir interesantus vadina jaunuoliais. Savanorių veikloje šiek tiek kitaip nei rinkoje, versle ar tiesiog būnant įstaigų tarnautojais, todėl veteranais laikomi jauni žmonės, kurie apie savanorystę pirmą kartą išgirdo prieš du ar tris metus. 

Pradėsiu nuo savęs. Pabaigęs vidurinę mokyklą ir manęs esąs pasaulio bamba iškeliavau į kitą miestą studijuoti. Mokslai buvo inžineriniai todėl naujas draugų ratas labiau krypo į vyriškąją pusę ir tiksliosios pakraipos "moksliukų" bendruomenę. Puikiai pritapau ten, tačiau inžinerinis tikslumas skiriasi nuo socialinių vertybių, todėl greitai mano aplinka man tapo nepriimtina. Vakarėliai tapo monotoniški ir bemiegės naktys mokantis ar žiūrint filmus gan tuščios. 

Savaitgaliais gimtajame mieste susitikdavau su draugais tarp kurių būrio buvo ir socialinį išsilavinimą turinti sesuo. Jai ir prasitariau apie bręstančią socialinės degradacijos temą inžinierių gretose, todėl tokio pareiškimo išprovokuota, mano sesuo jau kitą savaitę į socialinio tinklapio pašto dėžutę atsiuntė šešis kvietimus sudalyvauti atvirų durų dienose įvairiose savanorių centruose. Taip atsidūriau Vilniaus Visų Šventųjų šeimos paramos centre. Dar po savaitės jau savanoriavau, su keliais profesionaliais savanoriais ir buriu tokių pačių kaip aš. Centras globoja sudėtingų šeimų vaikus iki 17 metų rengdami užklasinės veiklos edukacines programėles.

Po kiekvienos dienos būdavau visiškai išvargęs, tačiau tos socialinės spragos nebebuvo ir tikrai jaučiausi vertingas, padėdamas bendruomenei tapti geresne - bandant išaiškinti matematikos ar istorijos 6 klasės uždavinius itin išdykusiems vaikams. Po metų įvairių renginių, ginčių sprendimo, nervinių protrūkių ir ramaus miego jau nebebuvau toks koks iki tol. Bet kokia savanorystė greitai suteikia patirties, tačiau taip pat greitai pakeičia žmogų. Gavęs universiteto palaiminimą iškeliavau į užsienį pastudijuoti, kur sutikau kitą organizaciją - ESN (Erasmus Student Network). Grįžęs supratau jog jie veikia tik mokslo metu, todėl iškarto užsirezervavau vietą naujokų stovykloje. Ir jos laukdamas sudalyvavau organizacijos Patrija organizuojamame Humana projekte, kuriame visą vasarą su vaikais gaminau įvairius patiekalus, matyt todėl iki šiol maisto gaminimo pomėgis yra neatsiejama mano gyvenimo dalis. 

ESN organizacijoje praleidau du metus. Praėjau visus kelius - nuo renginių fotografo iki nacionalinio valdybos nario, apkeliavau daugybę Europos valstybių reprezentuodamas Lietuvos aukštųjų mokyklų jaunimą, organizavau konferencijas ir mokymus. Galų gale sutikau ir savo mylimąją, tikriausiai tai buvo tik laiko klausimas - juk iš visų savanorių Lietuvoje 75% merginų, nors užsienyje tai labiau vyriškojo pobūdžio veikla (bet kuris savanoris vyrukas tikrai turi kuo pasidžiaugti Lietuvoje).

Šiuo metu negaliu pasakyti kas tas tik ką mokyklą baigęs piemuo buvo, tačiau visa ta patirtis savanorystėje sugebėjo išauginti padorų pilietį. Visa 3-4 metų patirtis savanoriaujant atgulė man ant pečių ir tikrai jaučiuosi savanoriu veteranu. Ta socialinė patirtis ir atvedė mane į profesinės karjeros aukštumas, į tarptautinės įmonės vadovaujančio personalo gretas, manau turėdamas tik techninius gebėjimus taip rizikuoti būčiau pabijojęs.

Galiu spėti jog savanorystė kiekvienam asocijuojasi su skirtingais įgūdžiais, tačiau man tai nemokama savęs tobulinimo mokykla. Sako - su kuo sutapsi tuo patapsi, o aš manau, jog save reikia apsupti tokiais žmonėmis, kuriais pats nori tapti. Pačius protingiausius, aktyviausius ir gabiausius jaunuolius būtent savanoriaudamas ir sutikau.“ 

 

Iš savanorystės laikotarpio:

310789_10150809808130253_964715143_n.jpg (regular, 500x332)