LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Savanoris – idealistas ar svajotojas?

Savo mintimis ir patirtimi dalinasi savanorystę išbandęs Matas Toliūšis šiuo metu besimokantis ir dirbantis padavėju studentas.

10609232_1502650546639244_893746733_n.jpg (thumb, 120x160)

 

„Mano savanorystės laikas senokai praėjęs, bet pirmasis žodis ateina į galvą - idealistas. Tai ir yra savanoriai. Iš dalies svajotojai, kad ne viskas paremta pinigine išraiška. (Nors kad ir kaip nebūtų gaila, pastaroji dominuoja savanorystės atžvilgiu). Prieš eidamas savanoriauti, turi išsiaiškinti, kodėl Tu nori eiti ten. Man tai buvo gero darbo atlikimas, jei išties. Norėjau pasirodyti geras pirmo kurso studentas ir aktyvus įvairiuose veiklose. Tačiau, rezultatas buvo žymiai "stipresnis" nei galėjai tikėtis - suteikė labai gerą jausmą. Nors realiai skirdavau savaitėje 1-2 val.

Jei vertinčiau, ką man tai davė? Supratimas apie senelius ir jų kasdienę rutiną. Tie žmonės yra gana liūdnoki. Jiems Tavo apsilankymas tampa savaitės įvykiu. Tikriausiai, todėl ir pasijauti padaręs gerą darbą. O tai, nors mane, labai gerai nuteikė tuo metu. Jaučiausi esantis mažiau savanaudis ir daugiau geranoris žmogus.

 

Kodėl savanorystė nėra tokia populiari tarp vyrų? Na man ateina į galvą Foresto Gampo vaizdas ir mintis: geras ir kilnus, o šiandien Tu esi kvailys. Tai ir iškyla šiomis dienomis tokia priešprieša, ar tai tik nėra laiko švaistymas. Vakaruose turima savanoriška tradicija, bet Lietuvoje dar jos stiprios nėra ( ji tik įsibėgėja). Manau, kad dabartinis jaunimas vis daugiau leidžiasi į savanorystės gretas ir geranoriškų žmonių netrūksta. Tik gal nedrįsta ateiti ar neranda laiko. Pats po savanorystės norėjau sugrįžti, bet laiką užėmė mokslas, darbas, sportas ir kt. man svarbesni dalykai. Visgi mano asmenine nuomonė gera iniciatyva yra ir bus tik populiaresnė jaunam žmogui. Kaip ir bet koks naujas, bręstantis procesas - savanorystė reikalauja laiko surasti savo žmones.

 

Galiausiai jei apie savanorystės savoką. Ji gali tapti šviesa daugelyje rutinos lydimų dienų kontekste ir spyris padėti ne tik kitiems, bet ir savame gyvenime įnešti naujų vėjų.“