LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Kosovo kronikos: kaip įgauti žmogaus pasitikėjimą

trust-hands-fotolia_3664181_xs.jpg (regular, 500x143)

Prieš atvykdama savanoriauti į Kosovą žinojau, tik tai, kad Kosovas yra jauniausia Europos valstybė, ir kad paskutinis karas čia vyko vos prieš 17 metų. Bandžiau domėtis daugiau, tačiau internete radau labai pesimistišką informaciją apie Kosovą, todėl susipažinimą su šia valstybe atidėjau iki atvykimo. Nusprendžiau, jog geriau išgirsti šią informaciją iš vietinių. Ir tai buvo geras sprendimas. Bendraujant su vietiniais žmonėmis ir lankantis įvairiuose kultūriniuose renginiuose, susipažinau su Balkanų kultūra, istorija, tradicijomis ir žmonių gyvenimo būdu. Pamačiau kitokį požiūrį į gyvenimą. Išmokau džiaugtis mažais dalykais. Jaučiu, kad turiu gerą vaidmenį čia, nes žmonės yra labai atviri bendrauti su užsieniečiais, tai padeda įtraukiant vietos bendruomenę į mano priimančios EST organizacijos "Ardhmeria" vykdomas veiklas.

img_2990.jpg (regular, 500x333)

Vykdant savo projektą "In the Name of Cognition" išmokau daug naujų dalykų. Pirmiausiai, tai išmokau dirbti su vaikais. Iš pradžių buvo sunku, nes ansčiau nėra tekę suvaldyti daugiau nei 10 vaikų vienu metu. Tačiau su laiku išmokau patraukti jų dėmesį, ir kaskart sekasi vis geriau ir geriau. Besimokant albanų kalbos labai padeda pamokos su vaikais, nes iš jų išmokstu daug naujų žodžių. Taip pat motyvacijos mokytis įgaunu bendraudama su vietiniais žmonėmis. Bendraujant su kitu žmogumi, mokėjimas paskyti nors keletą frazių jo gimtąja kalba labai padeda įgauti pasitikėjimą ir padaryti gerą įspūdį apie save.

img_7742.jpg (regular, 500x333) 

img_8272.jpg (regular, 500x333)

Būnant čia turiu galimybę naudoti dvi užsienio kalbas. Pirmoji, ir pagrindinė, yra anglų kalba. Atliekant savo projektą turiu galimybę pagerinti savo anglų kalbos žinias - esu tiesiog priversta kalbėti angliškai, nes tai beveik vienintelis būdas bendrauti. Antroji kalba, kuria galiu bendrauti yra Albanų. Stengiuosi išmokti kuo daugiau šios kalbos žodžių, tačiau ji nėra lengvai perkandama ir išmokstama. Šiuo metu galiu suprasti apie ką žmonės kalbasi bei naudoti elementariausiais frazes, tačiau dar nesugebu savarankiškai bei taisyklingai kalbėti. O bendrauti gimtąja kalba tenka tik su artimaisiais ir draugais Lietuvoje. Taip pat, bendraujant su siunčiančia EST organizacija "A.C.Patria". Be to bendraujant su naujais draugais tenka apsikeisti savo gimtosios kalbos frazėmis, nes ne visada yra būdas išversti tai, ką nori pasakyti bei visada įdomu išmokti ką nors pasakyti kita kalba.

Dalyvaujant šiame projekte taip pat turiu galimybę gilinti žinias apie įvairiausių technologijų naudojimą. Atlikdama man paskirtas užduotis naudojuosi kompiuteriu, telefonu, projektoriumi bei skaitmenine kamera. Turiu galimybę įtvirtinti savo gebėjimus dirbant su Microsoft Office programomis, tokiomis kaip: Word, Excel , Power Point ir Move Maker. Neseniai pradėjau savarankiškai mokytis, kaip naudotis „Photoshop“ programa, nes jos dažnai prireikia kuriant įvairius lankstinukus ir plakatus.

Vykdant savo projektą noriu išbandyti save pačiose įvairiausiose srityse, kad galėčiau įgauti kuo daugiau patirties ir pažinti save. Stengiuosi plėtoti savo sugebėjimus piešime ir sporte, vykdant veiklas susijusias su šiais užsiėmimais, kurių metu galiu apsikeisti savo turimomis žiniomis su vietiniais. Imtis naujų veiklų mane motyvuoja didelis jaunimo noras dalyvauti organizuojamose veiklose.

 

Ir tave domina galimybė savanoriauti užsienyje pagal Europos savanorių programą? Rašyk Indrei - EST siuntimo koordinatorei A.C.Patrioje - est.patria@gmail.com

 

erasmus-logo-high-resolution.jpg (mini, 203x58) a.c.plogo.jpg (thumb, 160x59)