LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Ką bulgarai žino apie Lietuvą?

 

1.jpg (regular, 500x333)
Rugsėjo 19 d. paprasta, eilinė darbo diena, bet tik ne Loveče, Bulgarijoje! Ten man buvo proga pristatyti ir supažindinti vietinius bulgarus su Lietuviška kultūra ir bent truputį "atnešti" Lietuvą į suruoštą pristatymą.
Ryte visą laiką judėjau tai šen, tai ten: ruošdama patiekalus, pindama apyrankes, vainiką, paruošiant aparatūrą skaidrių pristatymui... Paskutinius darbus atlikus paskutinę minutę ir sulaukus virš 20 žmonių (tai ganėtinai daug) užsidėjau vainiką ir DUM-DUM-DUM! Lietuviška nuotaika buvo Įjungta!! 
2.jpg (regular, 500x333)
3.jpg (regular, 500x333)
Atvykusius pasiklausyti apdovanojau pintomis apyrankėmis su Lietuvos vėliavos spalvomis. Paskiau tiksliai nurodžiau Lietuvos geografinę vietą ir pristačiau trumpai istoriją. Kultūros skiltyje pasakojau apie mūsų, lietuvių, seną kalbą ir tuo pačiu daviau mini žodynėlį su lietuviškais žodžiais, kad kai lankys Lietuvą žinos kaip pasakyti "Labas" arba "Ačiū"! Pristatymo metu visada skambėjo liaudiškos muzikos motyvai, taip pat pašokdinau bulgarus "Blynų" ir "Malūnėlio" šokių ritmu. Dėja tik keletas išdryso pašokti judrius lietuviškus šokius...
Po šokių prasidėjo puota: kepta juoda duona su česnaku ir sūrio padažu, pupelių ir duonos mišrainė, agurkai su medumi, lietuviški šprotai ir paprasta juoda duona iš Lietuvos sužavėjo visus ten buvusius!
4.jpg (regular, 333x500)
Pasotinus bulgarus, parodžiau Lietuvos miestų nuotraukas su lankytinais objektais ir vietomis. Viską užbaigiau linkėdma, kad kitą kartą atostogauti vyktų į Lietuvą ir pamojus ranka į kambarį buvo įnešti Lietuviški desertai: žagarėliai, tinginys, skruzdelynas ir varškės sūreliai.
Tą dieną buvau išgirta. kaip tik buvo galima išgirti kitos tautybės žmogų: lituvaitės grožiu, pristatymo kokybe, patiekalų skoniu, Lietuvos gamtos gražumu. Kas norėjo, nusifotkino su mano pintu vainiku!
5.jpg (regular, 500x333)
Laiminga grįžau namo, o štai sekančią dieną vyko Itališkos kultūros pristatymas, kurį pristatė savanorė iš Italijos. Jai taipogi puikiai sekėsi. Ir po visko mes abi gavome po puokštę gėlių nuo darbovietės už nuoširdų, stropų ir gerą kultūrų pristatymą! Tad kaip galima nemėgti tokio šaunaus kolektyvo!!!!
Tad tie, kas dabar skaitote šį straipsnį ir dar galvojate ar verta belstis, kažkur ten toli į kitą kraštą ir praleisti laiką savanoriaujant, aš drąsiai jums sakau - VERTA, oi kaip VERTA!!!
Linkėjimai iš rudeniškos Bulgarijos nuo EST savanorės Justinos
a.c.plogo.jpg (mini, 157x58)
Ir tave domina galimybė savanoriauti užsienyje pagal Europos savanorių programą? Rašyk Indrei - EST siuntimo koordinatorei A.C.Patrioje - est.patria@gmail.com