LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Europos savanorių tarnyba Rusijoje

dsc_2293.jpg (regular, 500x332) 

Skiltyje "Mūsų istorijos" pristatome "A.C.Patrios" koordinuojamų Europos savanorių tarnybos projektų, finansuojamų ERASMUS+ programos, savanorių įspūdžius. Šįkart apie savo pirmųjų savanorystės mėnesių patirtis dalinasi savanorė Greta Simonavičiūtė, atliekanti ilgalaikį 12 mėnesių EST projektą "Active Volunteer for Children's Benefit" Samaroje (Rusija), žydų darželyje "Makabi".

 

Pradėsiu savo pasakojimą nuo to, kad pirmoji pažintis su Rusija prasidėjo tada, kai lėktuvas nusileido Maskvoje, dideliame dviejų aukštų oro uoste, kuriame praleidau keturias valandas laukdama persėdimo. Laikas neprailgo, nes oro uostas buvo pilnas visokiausių restoranų ir parduotuvių. O po malonaus pasivaikščiojimo po oro uostą , laukė dar vienas skrydis, Maskva-Samara. Tik šį kartą jau patogesniame ir didesniame lėktuve. Po pusantros valandos skrydžio, naktį nusileidome Samaroje (mieste, kuriame atlikeu savo Europos savanorių tarnybą).

Samara miestas didelis, daugiau negu 1 mln. gyventojų. Ypatingai tai jaučiasi piko valandomis. Senamiestis nėra labai didelis, bet gražus ir sutvarkytas. Turi labai ilgą pakrantę palei Volgos upę, kur galima maudytis. Miestas pilnas parkų. Na, o Samaros pakraštyje, žinoma kaip ir bet kokiame mieste, visko galima pamatyti. Tačiau miesto gatvės iki pat vakaro pilnos žmonių, veiksmo, pilnos turgaviečių. Net ir sutemus gyvenimas verda.

Mano projektas vyksta žydų kultūros darželyje. Nors ir darželis žydiškas, tačiau visi vaikai kalba rusiškai. O kasdieninėje kalboje išmoksta vieną kitą žodį hebrajų kalba. Darželį lanko ne tik žydų, bet ir rusų ir netgi keletas totorių vaikų. Kiekvieną penktadienį darželyje yra švenčiamas Šabas (žydų vadinamas „sabatu“, reiškiantis „poilsį“). Kiekvieną penktadienį saulei pradedant leistis, uždegamos Šabo žvakės, kurios tradiciškai užgesinamos tik kitą dieną. Šabo proga yra skaitoma ,,Tora‘‘ ir laužoma duona ,,chala‘‘. Žydų švenčių metų pradžioje yra nemažai. Kurių pirma yra, naujieji metai „roš-ha-šana“. Žydų naujieji metai prasideda rugsėjo mėnesio viduryje. Apie žydų šventes galima rašyti labai daug... Turbūt svarbiausia yra tai, kad visos jos remiasi ,,Tora‘‘ ir yra Dievo paliktos švęsti.

dsc_0037.jpg (regular, 500x281)

Dar viena įdomybė - darželyje, kuriame savanoriauju skiriasi ir maitinimas. Maistas tik ,,košerinis‘‘. Indai pieno ir mėsos produktams yra atskirti ir negali netgi susiliesti! Į tai žiūrima labai rimtai, man pavyko greitai priprasti prie šios tvarkos.

Darželyje aš darau-viską. Kuom reikia tuom ir padedu. Teko vaikams ir skaityti ir pešti, plauti indus, net ir langus šiltinti. Na, visko po truputį. Mūsų grupėje visi vaikai pakankamai dideli, todėl su jais galima nemažai bendrauti. Jie greičiau pripranta prie naujo žmogaus. Todėl labai džiaugiuosi, kad man buvo suteikta galimybė pasirinkti vyresnių vaikų grupę.

Kalbant apie tai kas man čia sunkiausia... Tikriausiai nieko! Na, jei taip būtų privaloma sugalvoti, tai gal labiausiai reikėjo priprasti prie to, kad ryte, važiuojant į darbą, autobusas būna toks pilnas, kad net jeigu ir pavyksta į jį prasibrauti, tai važiuoti tenka prilipusiai prie stiklo arba pusiau kybant ore. Bet žinoma, tai tik menkutis kantrybės išbandymas. O šiaip viskas labai gerai. Visi draugiški ir visada pasiruošę padėti. Nors ir daug įvairiausių tautybių žmonių, bet visi sugyvena. Trumpai tariant - šalis didelė įdomi... Ir meškos po gatves visai čia ne laksto!

 

Autorė Europos savanorių tarnybos savanorė Greta Simonavičiūtė

 

samara.png (regular, 500x289) 

Žemėlapyje raudonai pažymėta Samaros sritis. 

img_0054.jpg (regular, 500x375)

EST savanorė Greta Simonavičiūtė prieš išvykstant į ilgalaikį projektą Rusijoje.

dsc_0223.jpg (regular, 500x281) dsc_0325.jpg (regular, 500x281) dsc_0365.jpg (regular, 500x281) 

Fotografijos iš "A.C.Patrios" ir asmeninio savanorės archyvo.

erasmusplus_logo.jpg (mini, 134x58) patrialogo.png (mini, 80x58)