LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Europos savanorių tarnyba Gruzijoje

1.jpg (regular, 500x333) 

Skiltyje "Mūsų istorijos" pristatome "A.C.Patrios" koordinuojamų Europos savanorių tarnybos projektų, finansuojamų ERASMUS+ programos, savanorių įspūdžius. Šįkart apie savo pirmųjų savanorystės mėnesių patirtis dalinasi savanorė Jolita Staselytė, atliekanti ilgalaikį 10 mėnesių EST projektą "Bridge to Peace Building and Support Youth Development" Gori mieste Gruzijoje.


Kai susiruošiau išvykti į Gruziją savanoriauti, nuolat sulaukdavau aplinkinių žmonių nuostabos, kuri švelnesne ar grubesne forma skambėjo maždaug taip: „Kokią nesąmonę čia darai su savo gyvenimu?“. Kažkodėl žmonėms dar sunku suprasti, kodėl dabar reikia trenktis į kitą pasaulio galą, dirbti be pinigų, gyventi be patogumų. "Na, susirasi normalų darbą, už pinigus aišku, kaip žmogus, padarysi karjerą kaip pridera, turėsi geras pajamas, ir štai tada galėsi keliauti po pasaulį, gerus darbus savo malonumui daryti," – maždaug tokiais argumentais mane bandė paprotinti ne vienas.

Vis dėlto, aš manau, kad niekada nereikia laukti nei pakankamai pinigų, nei tinkamo meto, nei atliekamo laiko, nei palankaus planetų išsidėstymo… Jei tik nori – nieko nelaukęs imk ir daryk. Taigi, pabagusi magistro studijas susiradau širdžiai artimą projektą, ir patraukiau link Pietų Kaukazo – ne tik dalintis savo patirtimi, bet ir pati mokytis dalykų, kurių jokiame universitete nedėsto.

Nė kiek neperdedu, kiekviena mano diena Gorije – tai vis naujas iššūkis, dar vienas nuotykis, netikėti atradimai, nesibaigiantys netikėtumai… Juk viską reikia iš naujo atrasti – kaip jie ten susitikę sveikinasi, kada į svečius užsuka, apie ką turguje plepa, ką pusryčiams valgo, kuo kasdien puošiasi, kas jiems nuotaiką gadina, o kas iki ašarų prajuokina…

Štai mano organizacija “Kartlosi” vienija vietos jaunimą ir suteikia galimybę įgyvendinti jų iniciatyvas. Mūsų, Europos savanorių, tikslas parodyti jiems alternatyvius kelius tobulėti bei mokytis, aktyviai įsitraukti į savanoriškas veiklas, taip pat skatinti neformalų mokymąsi. Pagrindinis mano darbas rengti įvairius užsiėmimus jaunimui pvz. mokyti anglų kalbos, organizuoti filmų peržiūras ir diskusijas aktualiomis temomis ir t.t. Kadangi angliškai jie šneka menkai, o mano gruziniškas žodynas irgi gan ribotas, tai tenka ieškoti įvairiausių kitų būdų „susikalbėti“. Žodžiu, entuziazmas ir gera nuotaika tvyro nuolatos, tai iš tiesų labiausiai ir džiugina, motyvuoja, suteikia energijos nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro.

Spalio mėnesį mūsų organizacija prisidėjo prie FARE (Futbolas prieš rasizmą Europoje) iniciatyvos, todėl visame regione organizavimo varžybas, kuriomis siekėme atkreipti dėmesį į aktualias socialines problemas ir kovą su jomis. Futbolas nepripažįsta tautybių, rasių, mažumų, visi lygus, būdami skirtingi, todėl tikima kad ši populiari sporto šaka, yra mūsų visų vertybė, naikinanti barjerus. Renginiai buvo skirti tokioms socialinėms grupėms kaip etninės mažumos, žmonės ieškantys prieglobsčio, migrantai, taip pat dėmesys skiritas lyties skirtumams, homofobijai, LGBT teisėms, neįgalumui, diskriminacija ir atskirčiai.

Ar aš nuoširdžiai tikiu, kad dešimt mėnesių praleidusi Gruzijoje aš pakeisiu pasaulį ir išgelbėsiu žmoniją? Tikrai ne. Bet tikiu, kad jeigu į tokią ar panašią avantiūrą leistųsi kiekvienas, jei bandytų suprasti, kuo gyvena kiti, atrasti kitas kultūras, įsiklausyti į kitų problemas, naujomis akimis pažvelgtų į savo aplinką ir dalintųsi savo patirtimi su kitais, jei bandytų padėti ne tik savo artimiesiems – visi gyventume visai kitokiame pasaulyje.

 

Straipsnio autorė EST savanorė Jolita Staselytė

 

georgia-map.gif (regular, 500x256)

Žemėlapyje, į šiaurės vakarus nuo Tibilisio, galime pamatyti miestą Gori, kuriame savanoriauja Jolita.

2.jpg (regular, 500x333) 3.jpg (regular, 500x333) 5.jpg (regular, 333x500)

EST savanorė Jolita savanorystės metu.

 4.jpg (regular, 500x333)

Nuotraukos iš asmeninio savanorės archyvo.

erasmusplus_logo.jpg (mini, 134x58) patrialogo.png (mini, 80x58)