LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Daukšos 26-1
LT-44282 Kaunas
info@patria.lt
+370 37 204185

Apie mus

vartai.jpg (regular, 500x333)

 

Jaunimo centre „Vartai“ veikia atvira erdvė, kurioje jaunas žmogus gali praleisti laisvalaikį saugioje aplinkoje (be smurto, patyčių, svaigalų ir pan.), užsiimti jų mėgstama veikla (įvairūs stalo, lauko ir kiti žaidimai, kūrybinės dirbtuvės, muzikavimas ir t.t.), įgyvendinti savo idėjas, diskutuoti jiems rūpimomis temomis bei pagal poreikį gauti emocinį palaikymą ir palydėjimą. Jaunimo centre dirba socialinė ir jaunimo darbuotojos, vietiniai bei tarptautiniai savanoriai ir praktikantai, kurie išmano jaunimo tarpusavio santykius, jų individualų elgesį ir nuolat dalyvauja visose jaunimo centro veiklose bei padeda jaunuoliams laikytis esamų taisyklių, padeda spręsti kylančius konfliktus, atitinkamai reaguoja ir tematizuoja kylančius klausimus. 

Atviras jaunimo centras „Vartai“ yra  įsikūręs Rotušės a.23/ Jakšto g. 2 kampinio pastato vidinio kiemo rūsyje. Jo durys jaunuoliams atviros nuo antradienio iki penktadienio nuo 15.00 iki 19.00 val. 

Galime išskirti pagrindines „Vartų“ veiklos kryptis:

Saugus laisvalaikio užimtumas. Mes kuriame palankią erdvę, kurioje jauni žmonės galėtų saugiai (be smurto, kvaišalų) leisti laiką. Tam turime sukaupę „amuniciją“ stalo žaidimų, knygų, arbatos puodelių.

 - Erdvė savirealizacijai. Jauni žmonės gali įgyvendinti jiems svarbias idėjas, rengti parodas, koncertus.

Individualus palydėjimas. Jaunuoliams, kurie sprendžia sudėtingas paauglystėje iškilusias situacijas, teikiame konsultacijas. Su jaunuoliais, kurių sunkumai juos itin slegia, kuriems reikia asmeninio palaikymo ar palydėjimo vykdome individualius susitikimus.

Darbas su artimaisiais. Mes siekiame į jauno žmogaus ugdymą įtraukti visą šeimą bei artimiausią aplinką, tad rengiame atvirų durų popietes tėvams. Esame atviri ir pasiruošę atsakyti į rūpimus klausimus.

 

Jei norite užsisakyti savaitinį „Vartų“ naujienlaiškį su kassavaitine jaunimo centro programa – rašykite ajcvartai@gmail.com

Kaip mus rasti (įėjimas iš kiemo pusės, nuo Jakšto gatvės):

Kaip mus rasti (nuo Rotušės a.)

 

Atviro jaunimo centro "Vartai" veiklą finansuoja:

Jaunimo reikalų dpartamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija 

Aukštyn

Kaip mes dirbame

Atviras darbas su jaunimu Lietuvoje turi dešimties metų tradiciją. Jo pradžią inicijavo Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, vadovaudamasis užsienio šalyse veikiančių centrų patirtimi bei Lietuvos jaunimo situacijos analize.

Pradinis tikslas buvo įtraukti tas jaunimo grupes, kurios leidžia laiką (dažnai nesaugiose) gatvėse, juk ne visi jaunuoliai nori dalyvauti popamokinėje veikloje, šabloninėse programose.

Atviras darbas su jaunimu atveria erdvę jauniems žmonėms, kur jie gali ateiti ir leisti laiką, neįsipareigodami. Čia jie gali bendrauti, padėti vieni kitiems ruošti namų darbus, pasakoti dienos įvykius ir pan.

Jaunimo centre veikla vykdoma, remiantis šiais principais:

- Dialoginė veikla - parenkama pagal jauniems žmonėms aktualius, įdomius klausimus.

- Bendravimas tarp darbuotojų ir jaunuolių yra lygiavertis, pagarbus, draugiškas.

- Jaunuoliai nėra verčiami prisitaikyti, keistis, o jei iškyla sunkumų, apie juos kalbama atsiradus pasitikėjimu grįstam santykiui.

- Patalpos, kuriose vykdoma veikla, yra pritaikytos jaunimui, atsižvelgiant į jų psichologinius raidos aspektus, pasaulėžiūrą, interesus.

- Jaunimo centras vengia barjerų, kurie sulaikytų jaunuolius lankytis centre (registracija, nepagrįsti draudimai, hierarchijos, neskaidrumas).

Atviras darbas su jaunimu nėra skirtas aklam jauno žmogaus poreikių tenkinimui. Jis taip pat turi savo taisykles, jaunimo centro darbuotojai patys kuria sąmoningumo bei atsakomybės  ugdymo ribas.

Aukštyn