LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Atsiliepimai

„Stotelė link namų...“

 

Kartą paklausta frazės, kuri man asocijuojasi su būstu, aš pasakiau „Stotelė link namų“... Taigi, šie žodžiai geriausiai apibūdina Patrios būstą. Čia mes mokomės. Tikriausiai, reikėtų sakyti mokausi aš, bet tai nebūtų tiesa. Mokomės visi – priimti žmogų tokį, koks jis yra (tiek jo privalumus, tiek trūkumus), priimti atsakomybę (už apgalvotus ir neapgalvotus savo veiksmus/arba jų nebuvimą), tvarkytis, įveikti sunkumus, kalbėtis, reikšti jausmus. Svarbiausia, čia mes mokomės bendrauti. Mokomės neignoruoti savęs nei kitų. Būste gyvenimas nėra tobulas (o kas yra tobulybė ir kur ji yra?), bet būstas yra tobula vieta savęs ugdymui. Mes pykstamės, rėkiame vieni ant kitų, verkiame, užsisklendžiame, bet galiausiai atsiveriame. Taip, kad ir kas benutiktų, kad ir kiek laiko praeitų, mes atsiveriame. Asmeniškai aš esu labai impulsyvi asmenybė (užsiliepsnoju taip pat greitai kaip ir atvėstu), tačiau tokią mane čia priima. Taip, mano daiktai jau buvo sukrauti, butas nuomai apžiūrėtas ir netgi susitarta dėl atsikraustymo, bet... Aš pasilikau. Taip. Ne kartą sakiau, kad užknisa perdėtas darbuotojų rūpestis, bet... Mes/aš jiems rūpime. Nuoširdžiai. Nes kitaip, ką aš vis dar veikiu būste? Kad ir kiek pykčių čia būna, jie skirti tobulėjimui. Gerųjų savybių ugdymui ir blogųjų valdymui – mokymuisi. Todėl būstas ir yra „stotelė link namų“. Jame mes statomės dvasios namų pamatus, mūrijame sienas, tinkuojame plyšius. Negaliu nuspėti kada, bet visi puikiai žinome, kad ateis laikas išeiti iš čia. Išvykti ir judėti tolyn, kol pasieksime galutinį sustojimą, tačiau, kad ir kada laikas ateis, žinau, kad išsinešiu daug. Taip pat palikdama nemažą dalį savęs. Žinau, kad mokosi ir darbuotojai. Tobulybei ribų nėra, bet mes jos ir nesiekiam. Mes tik mokomės būti savimi, pažinti save ir gyventi bendruomenėje. Čia niekas nieko nedaro už mus (o taip, mes visi to norėtume), bet vieni kitiems padedame. Vienai ar kitaip užkopti į viršūnę.

 

                                                                                                   Laura Dicevičiūtė, 18 m.

Noriu padėkoti mūsų kuratorėms – Almanei ir Betinai už tokius puikius mokymus. Esu dalyvavusi ne vienuose savanoriškos veiklos mokymuose, bet nei vienas iš jų neprilygo „Patria“ komandos mokymams. Šių mokymų metu ne tik sužinojome apie savanorystę bei savanorio atliekamą vaidmenį, bet ir turėjome puikią galimybę labiau pažinti save. Niekas nebūtų pagalvojęs, kad įvairiausi komandiniai žaidimai gali atskleisti tavo vaidmenį tiek komandoje, tiek ir individualiame gyvenime. O dar įvairiausios asmeninės kūrybinės užduotys, kurios leido kiekvienam iš mūsų bent trumpam sustoti laike ir pagalvoti apie save, savo norus bei siekius. Esu dėkinga už tokį smagų laiką, kuris praskaidrino mano dienas bei galimybę vienoje vietoje sutikti tokių skirtingų ir įdomių asmenybių. Manau kiekvienas iš mūsų, kuris dalyvavo šiuose mokymuose išsinešė ne tik puikią nuotaiką, bet ir naujų atrastų įgūdžių, kurie pagelbės siekiant savo tikslų. Ačiū Jums:) 

Justina Pangonytė

Padėjo pažiūrėt kitu kampu: taupyt, kontroliuot pinigus, leist po truputį, pasiskirstyt. Seniau gaudavau ir iškart viską išleisdavau. Padeda man jis. Jaučiuosi kontroliuojamas ir galiu susikurti laisvę. Reikia ir kontrolės. Jaučiuosi laisvai, nes turiu į ką pasiremti. Kontrolė tam tikra ir leidžia pasijausti laisvai. Užknisa bendruomeniniai, negert, bet pripranti prie to. Bendruomeniniai išvargina, geriau individualūs. Vargina tas grupinis procesas, jėgų reikia daug. Neleidžia suklupti žemiau šičia. Čia gyvenimas kaip žalia spalva. Šviesoforas į durnyną t.y. savarankišką gyvenimą. Kai gyveni vienas stovi prie šviesoforo tai visada raudona. Sugyvenam kažkaip. 

Nežinomas kandidatas

Padeda darbuotojai. Supažindina su gyvenimu. Išmoko kaip pradėti, apsirūpinti būtiniausiais daiktais, stogas pigesnis, padeda su dokumentais tvarkytis. Asmeninėm problemom padeda. Pamoko ką daryti, ko ne. Pakontroliuoja. Daro įtaką, reikia laikytis susitarimų. Jaučiu kad kažką daro. Jaučiu kartais pyktį. Užknisa darbuotojai, taisyklės, nes mes jaunikliai ir norim daryti savaip. Pvz.: su pinigų išsigryninimu, norėjau viską pavasarį išsigryninti, bet man sakė "palauk, dar prireiks" ir prireikė. Darbuotojai pataria. Jaučiuosi prižiūrimas, turintis užnugurį, pasiremti yra į ką. Lengviau išvengti nesklandumų. Jei vien tik kontroliuotų, tai vadinasi nerūpiu. Per gyvenimą šičia supranti, kiek kas kainuoja, kaip pinigus gauti, ko reikia gyvenimui. 

Makindly

"Vartuose" labai puiki atmosfera, puikūs žmonės, pilna užsiėmimų, puikus laisvalaiko praleidimas - geriau nei švaistytis gatvėj! 

 

       Rolandas, 21 metai

 

Vieta smagiai ir sveikai praleisti laiką. Smagiausia susipažinti su naujais žmonėmis ir matyti kaip keičiasi jie, ir tu kartu. Geresnės vietos Kaune praleisti laisvalaikį net nesugalvočiau. Lyg baras pilnas įdomiausių asmenybių, tik vietoj alkoholio - arbata!

Eglė, 17 metų

 

"Vartai" man yra tarsi antri namai jau beveik šeštus metus. Namai jaukioje aplinkoje akmeniniame rūsyje su daugybe stalo žaidimų, jaunimo - kultūringo, ne "gatvinio", kurie dauguma neformalai. Nerealu, kad čia galima sugalvoti veiklų, apjungti žmones...Žodžiu, tai pati geriausia iki šio mano aptikta vieta. 

Jonas, 22 metai

 

Mano pirmasis apsilankymas "Vartuose"...Tai be galo šauni vieta, kuri man labai patiko.Mane sužavėjo žmonių svetingumas, draugiškumas, puikios nuotaikos.Be viso to čia labai jauku, yra ką veikti, malonu leisti laiką. Taip pat čia jaučiuosi kaip namie nors ir lankausi pirmą kartą. Manau čia ateisiu dar ne kartą ir praleisiu daug šaunaus laiko. 

 

Oresta, 16 metų

 

Tos kelios dienos Kulautuvoje ir buvo pirmasis, netikėtas lūkestis iš EVS (Europos Savanorių Tarnyba). Minejau, jog iš mūsų pasirinktos programos Gruzijoje aš tikiuosi „kitokų" edukacinių patirčių. Mūsų susitikimas Kulautuvoje man buvo pirmasis toks ekstensyvus susidūrimas su neformaliu ugdymu. Jis man paliko ryškų įspūdį, naujai suvokiau neišnaudotus komunikacinius kanalus (formalesnės) edukacijos platybėse. Žodžiu, trumpai tariant - man asmeniškai ši patirtis labai naudinga ir labai laiku, viskas buvo šaunu ;)
 

 

Savanoris Vaidas apie pasiruošimo Europos savanorių tarnybai seminarą

„A.C. Patria" yra ta organizacija, apie kurią visada pagalvoju pirmiausiai, kai prisireikia pagalbos organizuojant vaikų vasaros poilsį. „A.C. Patria" gali padėti viskuo: atsiųsti savanorių, paskolinti miegmaišių ar palapinių, ar tiesiog pasikviesti keletą vaikų į vasaros stovyklą. Mūsų vaikai taip pat labai džiaugiasi lankydamiesi „Vartuose”. Be to jau keletas jaunų žmonių, išėjusių iš mūsų globos namų, pasinaudojo Įgalinimo būsto paslaugom. Su Patrijos jaunimu smagu ir bendrauti, ir bendradarbiauti. Atsakingi, rūpestingi, kompetetingi, išradingi, žodžiu - tikri šaunuoliai. Ačiū Jums ir didžiausios sėkmės vykdant ir vystant Jūsų projekto veiklas.

 

Kauno vaikų globos namų „Atžalynas” socialinė pedagogė Birutė Stankutė 

Su tokiais partneriais verta bendradarbiauti, nes jie niekada nepaves!
Esame dėkingi „A.C.Patria" už vaisingą ilgametį bedradarbiavimą. Bendradarbiavimas su „A.C.Patria" mūsų įstaigai yra naudingas įvairiais aspektais: savanoriai ateina jau parengti darbui - įstaigai nereikia papildomai investuoti ieškant savanorių ir juos rengti bei motyvuoti konkrečiam darbui, iškilus problemoms jos sprendžiamos nedelsiant abipusiu supratimu ir susitarimu, mus tenkina „A.C.Patria" atvirumas mūsų įstaigos poreikiams ir pageidavimams, todėl mūsų staiga visiškai pasitiki šia organizacija.

 

Olga Kazlienė, Senamiesčio vaikų dienos centro direktorė 

Patria - puiki organizacija, kurioje dirba nuostabūs jauni žmonės, visada pilni naujų idėjų, turintys daug energijos ir noro padėti kitam. Norime pasakyti didelį ir nuoširdų Ačiū Patrios savanoriams, iš kurių sulaukiam daug pagalbos, gerų minčių ir idėjų dirbdami su socialinės rizikos vaikais. 

 

Labdaros ir paramos fondo „Tavo galimybė“ direktorius Haris Urvinis

„A.C.Patria" ir „Vartai" - šauni vieta Socialinio darbo studentams susipažinti su gerai organizuojamu užimtumu miesto jaunimui; atėję į atvirą jaunimo centrą „Vartai" studentai sakė, jog jautėsi lyg savi :)

 

Kolpingo kolegijos Psichologijos dalykų dėstytoja Ineta Ruškuvienė

Linkiu sėkmės įgyvendinant savo idėjas ir jas realizuojant veiklose. Mano patyrimuose jus įsimenu kaip efektyvią, energingą, kūrybingą bendruomenę, apjungiančią  įvairius jaunimo sluoksnius ir veikiančią kaip mediatorius tarp jaunimo ir visos visuomenės.

 

Dr. Laima Sapežinskienė (socialiniai mokslai, organizacijų sociologija)

Norėjau padėkoti visai Mūsų buvusiai grupei (ir galinčiai išlikti) už smagiai praleistą laiką per šį mėnesį, kad ir kiek jo buvo nedaug. Be to, Mūsų koordinatorėms - Almanei ir Betinai. Didelis ačiū už organizacinę veiklą ir krypties nurodymą. Nepasimeskim!!!
Galiu drąsiai sakyti, Savanoriavimas - jėga!!! Pasiliksiu „Carite" ir norėtųsi išlikti arti Patria kolektyvo. Smagu, turininga, gera, kitaip tariant, įvairiapusiška atgaiva, bendrauti su seneliais. Jie turi  tiek visko papasakoti: pradedant nuo anūkų Amerikoj, baigiant lokalinėm naujienom. Gi kiekvienas/a iš Mūsų būsim diedukais ar garbingo amžiaus poniom, norėsis, kad ir mums skirtų dėmesio.
P.S. vertinkit, ką turit aplink save.

 

Matas Toliušis (vietinės savanorystės programos savanoris)